Sensörlü Tavan Armatürü Kendi Kendine Yanıyor

rüzgar ve tozlar nedeni çatıda taşyünü var mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hocam ortamda bir hareket olmadığı sürece sizin denemelerinize göre yanma ihtimali yok. Pencereye vs bakıyorsa önünden bir şey geçiyor olabilir. Bizim kapı ışığımız otomatik ve direkt bahçeye bakıyor bazen köpek geçince yanıyor ama tozla yağmurla vs yanmıyor.

Hocam ortamda bir hareket olmadığı sürece sizin denemelerinize göre yanma ihtimali yok. Pencereye vs bakıyorsa önünden bir şey geçiyor olabilir. Bizim kapı ışığımız otomatik ve direkt bahçeye bakıyor bazen köpek geçince yanıyor ama tozla yağmurla vs yanmıyor.
Hocam 4. kattayız ve üstümüzde çatı var.Ortamda kedi, fare, böcek falan yok.Bu akşam uzatma kablosuyla gene denedim.Merdivenlerde minik pencereler olduğu için dışarıdan az da olsa aydınlık alıyor.Pencere tarafa bakan kapı önü gibi aydınlık tarafa koyduğumda düzenli çalışıyor.Aydınlık alanın karşısındaki karanlık merdivene koyduğumda sapıtıyor, kendi kendine yanıyor.Çatı tarafa tamamen karanlık olan merdivene çıkarıyorum düzenli çalışıyor.

nerede bu bina? havadaki tozlardan etkileniyor istanbul havası çok tozlu mesela.

Hocam karanlık tarafta ne var?
Hocam bazı gıdaların koyulduğu birkaç kova var.Tamamen karanlık olan çatı tarafta da buna benzer şeyler var.Tamamen karanlık olan çatı tarafta da düzenli çalışıyor.Dün tavana yeniden monte ettiğimde ortamdaki bir nesneden mi etkileniyor diyerek her nesneyi kaldırmıştım, sadece ayakkabılık kalmıştı.Ama gene kendi kendine yanıp sönüyordu.
nerede bu bina? havadaki tozlardan etkileniyor istanbul havası çok tozlu mesela.
Samsun.Çatıdaki tozlardan etkileniyor desek çatıya çok yakın tamamen karanlık olan yerde herhangi bir sorun yapmıyor.

aydınlık iken tozlar rüzgarla hareket edince hareket sensörü bunu algılıyor.

Daire giriş kapısına yakın olan minik pencereleri kartonla kapatıp tamamen karanlık bir görüntü oluşturarak yeniden denedim.Daha önceden olduğu gibi bazı bölgelerde kendi kendine yanıyor, bazı bölgelerde düzenli çalışıyor.Böylece aydınlık farkından da yapmadığını anlamış oldum.
Bir de radar sensörlü ampuller var.Bu ampullerin çalışma mantığı nasıl?Benim sorunuma çözüm olur mu?

Son düzenleme:
Sayın MERT , Lambada ısıya duyarlı PIR dediğimiz, sensör var,, sizdeki durum tahminimce ortamda bir ısı kaynağı var sensör bunu görüyor,, zaten termal kamera ile bakmadığınız kalmıs,,
indir.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri