Sensörlü Lamba

conrad87

Üye
arkadaşlar,işyerine bi sensörlü lamba takmışlar,o sensörlü lambayıda zaman ayarlı sigortaya bağlamışlar.ama bu bizim lamba hiç sönmüyor.ampulü biraz gevşetince hiç yanmıyor.lambayı tam sıkıyorum bu sefer yine sönmüyor.ne yapmamı önerirsiniz ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sensör bişeyleri görüyor olabilir.Lambayı gevşetmeyin.Zaman rölesinin değerlerini de kontrol etmenizi tavsiye ederim.İyi çalışmalar.

zaman rölesi akşam saat 5 ile 8 arası açılıyo.sensörüde karanlıkta gör ayarına alıyorum.ama fayda etmiyo.

zaman ayarlı sigortayı iptal et sensörlü lambayı direk bağla hareketi algıladığında yansın o lambaya sigorta gerekmez.

arkadaşım sensör bozulmuş yenisini tak kolay gelsin.

ampulü biraz gevşetince hiç yanmıyor.
Burası Çok güzel... :D :D

Değerli conrad87 kardeşim mesajlarınızdan vardığım kanı; Elektrikçi değilsiniz. O yüzden bırakın bu işleri elektrikçiler yapsın. Malum onlarda eve ekmek götürecekler...

Burası Çok güzel... :D :D

Değerli conrad87 kardeşim mesajlarınızdan vardığım kanı; Elektrikçi değilsiniz. O yüzden bırakın bu işleri elektrikçiler yapsın. Malum onlarda eve ekmek götürecekler...
Saygıdeğer ertek68 insanların öğrenme arzularını kestirip atmayı doğru bulmuyorum.Hele ki herkesin bir acemilik dönemi olabilir kimse bu işleri bilerek doğmuyor.İfadelerinizi alaycı tavırlarla sergilemeniz de doğru değildir.Moral bozmak yerine sorun çözmeye çalışmak yerinde olur.Saygılar.

Saygıdeğer ertek68 insanların öğrenme arzularını kestirip atmayı doğru bulmuyorum.Hele ki herkesin bir acemilik dönemi olabilir kimse bu işleri bilerek doğmuyor.İfadelerinizi alaycı tavırlarla sergilemeniz de doğru değildir.Moral bozmak yerine sorun çözmeye çalışmak yerinde olur.Saygılar.
Sn bunyerdem Geçmiş mesajlarıma bakarsanız. Mesleğini elektrikçilik olarak seçmiş insanlara bildiğim ölçüde yardımcı olmaya çalıştığımı görürsünüz.
Ben elektrikçi olmadığı halde elektrikçinin işini yapmaya çalışanlara ve buradan onlara tariflerde bulunanlara karşıyım. Bu şekilde Farkında olmadan hem insanların hayatı tehlikeye atılıyor. Hemde meslek erbabının kazancına mani olunuyor (Ben Devlet memuruyum o yüzden kendim için söylemiyorum). Önceki mesajımda belirttiğim üzere conrad87 arkadaşımızın elektrikçi olmadığı kanısındayım.
Değerli conrad87 kardeşim mesajlarınızdan vardığım kanı; Elektrikçi değilsiniz.
Zira ampulü gevşetipte yanmasını bekleyen elektrikçi olamaz (Örnek bir başka mesajı: arkadaşlar,bana bir makina geldi.üzerinde 240V yazıyo.ben ona Şebeke gerilimi versem uygun olurmu?). Eğer yanılıyorsam bunu kendisi bana söyleyebilirdi (Siz kendisini tanıyorsanız eyvallah). Mesajlarımıza bazende espiri katıp gülmek iyi oluyor. Bundan ötürü conrad87 rencide olmuşsa kendisinden özür dilerim.
Ama; Tekrar Söylüyorum "ELEKTRİKÇİNİN İŞİNİ ELEKTRİKÇİYE BIRAKINIZ..."

sayın ertek68.abim baya deneyimlisin.bendende katkat büyüksün.benm ''lambayı gevşetiyorum yanmıyor'' demekle anlatmak istediğim şey,lambayı gevşetip sıkınca sensör devreye girmiyor.zaman ayarını yapıp yandığındada lamba hiç sönmüyor.onu anlatmak istemiştim.lambanın gevşek olduğunda yanmadığını her evdeki insan bilir dimi abicim.

sayın ertek68.abim baya deneyimlisin.bendende katkat büyüksün.benm ''lambayı gevşetiyorum yanmıyor'' demekle anlatmak istediğim şey,lambayı gevşetip sıkınca sensör devreye girmiyor.zaman ayarını yapıp yandığındada lamba hiç sönmüyor.onu anlatmak istemiştim.lambanın gevşek olduğunda yanmadığını her evdeki insan bilir dimi abicim.
Kusura bakma kardeşim amacım Kesinlikle seni rencide etmek değildi... Sadece olaya espiri katmak istedim. Hakkını helal et... Ama tekrar söylüyorum elektrikçi değilsen lütfen uzak dur... Eğer elektrikçi isen Söz veriyorum senin tüm sorularına özel zaman ayıracağım ve bildiğim kadar her türlü yardımcı olmaya çalışacağım....

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri