Sensörlü bina armatürlerine takılacak ampul nedir?

birol oz

Üye
Merhaba binadaki kat ve daire önü sensörlü armatörlere tasarruflu ampül takmak istiyorum ama led sorun çıkarır mı, halojen ampul tasarruf sağlar mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sensörlü armatürlere maximum 25 watt halojen ampul takılıyor.
Ama halojen ampül artık pek kullanan yok çünkü tasarruf sağlaması açısından LED ampül e geçiş yapıldı.
7 ila 9 watt arası kaliteli marka olacak şekilde LED ampül takmanız daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

İyi marka led ampul 7-10 watt kullanıma bağlı 8 ay kadar dayanıyor (12 ayı buluyor)trafiğin çok olduğu bir yer değilse led ampul tavsiye ederim.

Bulabilirseniz,en uygun ampul,eskiden trafik ışıklarında kullanılan enkandesan tip ampuldür.Çok sık yanıp sönen yerlerde,tasarruflu dediğimiz ampuller kullanıl-
maz.Armatür üstünde yazan güçten büyük olmamak şartiyle enkandesan am-
pul kullanmak 2. uygun seçenektir.

Son düzenleme:
Hareket sensörü röleli tip ise,
tık tık röle sesi duyabiliyorsan,
LED alpül tercih edebilirsin hocam,
hem tüketimi az, hem ışığı ilk anda %100 verir, hem de açma kapamaya herhangi ampulden daha dayanıklıdır.

Voltaj kontrollü sessiz yanan tip dedektör varsa LED uygun olmaz
Bizim apartmanda na-de marka klasik iki ampullü yuvarlak, ortada dedektörü olan armatür var, Philips ve diğer ucuz marka (shibo) LED ampullerin ömrü beş sene ve daha fazla.
( Beş sene önce taktım, yirmi dört ampul, sadece üç adedi bozuldu şimdiye kadar)

çok teşekkürler cevaplar için, led ampul kullandım. Sorun yaşarsam başka kullanıcılar için burada belirtirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri