Sensörlü ac kapa

Ekli dosyayı görüntüle 60294Ekli dosyayı görüntüle 60295

s1: alt seviye sensörü
s2 :üst seviye sensörü
kp : yükleme rolesi
soru karşılık soru !!!
Hocam swic gibi düşün mali gorup gormedigi zaman 24 volt yer degistiriyo

kuru olduğunu hissettiriyor .
Teşekkürler hallettim

Haznede flator çalışmaz çünkü su değil toz bir mal dolacak un gibi alt seviye sensöru ve üst seviye sensoru ile hallettim teşekkürler
şöyle bişey kullanabilirsin kısa yoldan halledersinEkli dosyayı görüntüle 60302

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
nasıl yaptığınızı anlatsaydınız ve fotolar verseydiniz belki birisinin işine yarar .
Meraba öncelikle forumuma destek verdiğiniz için tesekur ederim.işlem gorselde mevcut belki devrede yanlış çizim yapmış olabilirim doğru olduğunu düşünüyorum bu şekilde istediğim gibi çalıştı
1578393884175.jpeg
1578393928783.jpeg

silonuzun kapasitesini bilmiyorum ama pudramsı maddelerin kontrolünde motorlu seviye sensörleri daha kullanışlıdır. sizin kullandığınız sensör-siviç tipini öğrenebilir miyiz?

silonuzun kapasitesini bilmiyorum ama pudramsı maddelerin kontrolünde motorlu seviye sensörleri daha kullanışlıdır. sizin kullandığınız sensör-siviç tipini öğrenebilir miyiz?
Gordeldeki sensöru kullandim siloya bildigimiz sert naylonlar akacak kırılmış sekilde tabiki sensor ilk başta görmedi ama daha sonra aldigimiz yerle görüştük sensöru notebook baglayip hassas ayari yapıldı şu an çalışır durumda ama motorlu seviye sensörlerini çok bilmiyorum ama araştıracağım belki onlar bizim için daha ideal dir.pudramsi malzemedede akiyoz tabiki zaman zaman siliyo siyah malzeme bu sensörler için biraz agar malzeme olmasi gerek şu an çalışıyo ama biraz zorlaniyo görmekte
1578404956959.jpeg
1578404978974.jpeg
1578404998208.jpeg

sistem böylemi

2016461410966544085740.jpg

2016461410966544085740.jpg

Son düzenleme:
kullandığınız sensörler sağlıklı çalışıyorsa motorlu seviye sensörüne tabi ki gerek yok.

seviye sensörü ya da şalterinin bağlı olduğu silo boş ise motor paleti durmadan döner. şalterin önü dolduğunda ise motor paleti dönemez hale gelir ve içindeki role kontakları konum değiştirir.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri