Sensöre ler bağlama yardım arkadaşlar

okan uzun

Üye
merhaba arkadaşlar apartman girişinde led ve spot lambalar var tesisatı döşeyen arkadas sensörlü tavan lambasından led trafonun fazını almis geçen gün baktım LED'ler direk yanmaya başladı sensoru değiştirdim tavan dalı halojen lamba sensöre bağlı yanıyor ama LED'lerde yanınca tavan lambası söndüğü halde ledler yine yanık kalıyor nedeni ni veya basına gelen varmı

Konuyu yanlis yere acmissiniz elektrik genel altinda aydinlatma kismina acarsaniz daha faydali olur

merhaba arkadaşlar apartman girişinde led ve spot lambalar var tesisatı döşeyen arkadas sensörlü tavan lambasından led trafonun fazını almis geçen gün baktım LED'ler direk yanmaya başladı sensoru değiştirdim tavan dalı halojen lamba sensöre bağlı yanıyor ama LED'lerde yanınca tavan lambası söndüğü halde ledler yine yanık kalıyor nedeni ni veya basına gelen varmı
Bu yanık kalma bir kaç saniye devam edebilir led ler power supply dediğimiz ac elektriği dc çeviren güç kaynaklarıyla çalışır ve bunlara enerji verince bir kaç saniye sonra çıkış verir elektriği kestiğimizde de bir kaç saniye sonra enerji vermeyi keser içindeki kondansatörlerden kaynaklanır

Sadece fazi almışlar nötr baska yerden acaba trafosundan mi kaynaklaniyor

Merhaba kabloları takip et anahtara faz değilde nötr baglanmişsa yani led trafosuna direkt faz gidiyor sa bundan kaynaklana bilir.led trafosu elektronik olduğu için ledler yanık kalabilir

Anahtar yok Ziya bey sadece fazi sensörlü tavan armatürünün duyun birisinden faz almis trafo tarafına bakamadım önceden sensorle devreye girip çıkıyordu simdi devamlı yanık kalıyor Baglanti ayni ama

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri