Sensöre alarm veya ışık bağlamak

ahmtkckrt

Üye
Arkadaşlar merhaba,
İşyerimizde şişe dolumu yapan bir makine var. üzerinde cisimden yansımalı bir sensör var.
sorun şu ki; bu sensör şişelerin kapağını görmezse makine duruyor ama her hangi bir ses ve ya ışık yok. makinenin sürekli başında durmak lazım. ben bu sensöre bir ışık veya alarm bağlamak istiyorum ama nasıl olacağını bilmiyorum.
Sensörün kablolarından artı, eski ve tetiklemenin birine ışık bağlasam işe yarar mı?
cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Sinyal çıkışı devamlı ise röle çektirebilirsin.
Devamlı değilse bir kez tetiklenen rölelerde var.

elektrikçinin işini elektrikçiye yaptırın.

Arkadaşlar merhaba,
İşyerimizde şişe dolumu yapan bir makine var. üzerinde cisimden yansımalı bir sensör var.
sorun şu ki; bu sensör şişelerin kapağını görmezse makine duruyor ama her hangi bir ses ve ya ışık yok. makinenin sürekli başında durmak lazım. ben bu sensöre bir ışık veya alarm bağlamak istiyorum ama nasıl olacağını bilmiyorum.
Sensörün kablolarından artı, eski ve tetiklemenin birine ışık bağlasam işe yarar mı?
cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Sensörde 3 kablo vardır, +,-, sinyal , sinyal ucu plc ye input olarak giriyordur.(muhtemelen siyah renk ama beyaz da olabilir ). bu ucu tespit edip bu ucu rölenin A1 ucuna bağlayın. Böylece fotosel görünce röle çeker. istediğiniz buzzeru da rölenin NC uçlarından geçirip fotosel görmeyince çalmasını sağlayabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri