Sensör ve Alarm?

karyolla

Üye
Slm arkadaşlar ben yeniyim.

Şimdi ben sensör almak istiyoum ve bunu bir alarm gibi zile bağlamak istiyorum.Kapının girişine koyacağım.

Peki bunları nasıl yapayım.Böyle birşey mümkün müdür.

Yani diyelim bende bir zil birde sönsör var.Sonra ne yapabilirim.Tam nasıl olduğunu söylerseniz sevinirim.

bağlantısı aslında cok basıt bişeydir sensöre normal 220 faz nötür bağlıyorsunuz alarm kornanızzında nötürünü nötüre bağlıyorsunuz faz ucunuda sensörün üçüncü ayağına yanı faz cıkış ucuna bağlıyosunuz sonra isteğe göre sensörün ayarını yaparsınız

peki ben pillerle elektrik sağlayamam mı?

peki ben pillerle elektrik sağlayamam mı?

sağlarsın hazır olarakta 220 çıkışlı var ama en fazla 3 saat besleye biliyolar
tabi şarjlı bataryadan bahsediyorum 220 çıkışlılar zaten sensörden alarm kornasından cok pahalıya gelir

Şimdi kafam karıştı.Yeniyi k. bakmayın.

ben bu sistemi sadece biz evde olmayınca birde yatarken kuracağım.bende şarj olabilen 1.5 v. piller var.Ben bunlarla yol alamam mı.Yanlış hatırlamıyorsam, 12 v. ile çalışan sensör vardı.

ozaman size önere bilceğim 12 v ile calısan sensör ve alarm kullanıcaksanız bunu şarj olabilen ışıldak bataryası ile besleyin birde hazır satılan kibrit kutusu buyukluğunde uzaktan kumandalı devreler var onuda bağlarsınız yatarken olsun evden cıkarken olsun kumandaya basarak alarmı devreye sokuk cıkara bilirsiniz ama 220 ile çalısan sısteme göre biraz pahallıya maal olur size.

12v sensörü tavsiye ederim direk role çıkışlı oluyorlar. ama şöyle bir sıkıntı var sensörü sürekli besleme altında tutacağınız için 12v şarj edilebilen kuru tip akü kullanmanız gerekiyor şarjlı lambaların içindekinden daha uzun süre çalışır 12vluk sirende kolaylıkla bulunur araba alarmlarında kullanılanlar işini görür tek problemin var aküye şarj devresi yapıp bir şekilde şarj etmek kolay gelsin

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.Kafamda bişeyler oluştu

benim anlamadığım neden bu kadar sensörle zille falan uğraşıyorsun bu milyoncularda kapı arkasına takmak için alarmlar var al bir tane tak kapına kapı açıldığından ötsün dursun

ondanda var ama ben sensörlü yapmak, birde kendim yapayım diyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri