Sensör kablosunun uzunluğu

Iammy

Üye
Akıllı Kombi termostatı tarzı bir proje yapıyorum. Dht22 sıcaklık sensörü kullanıcam sensörün kablosunun boyunu 150cm civarı uzatmam gerekicek sanırım bu ölçümü nasıl etkiler.

1,5 sorun olacağını sanmıyorum ama siz yine de 1,5 kablonun omajına bakın (ohm değerine)

1,5 sorun olacağını sanmıyorum ama siz yine de 1,5 kablonun omajına bakın (ohm değerine)
Kullanacağım kablo hakkında karar veremedim daha normalde direnci düşük olsun diye görece kalın kablo kullanacaktım fakat sinyal kabloların da ince kablo tavsiye ediliyor. İki tane sıcaklık sensörüm olucam birine kısa kablo birine ince kablo takıp aynı noktada ölçtükleri değerli karşılaştirarak bir doğrulama yapicam

Çok teşekürler 5v ile beslersem 20M ye kadar uzatılabilirmiş

1- VCC; pimi sensör için güç sağlar. Besleme gerilimi 3.3V ile 5.5V arasında değişmesine rağmen, 5V besleme önerilir. 5V güç kaynağı olması durumunda, sensörü 20 metre kadar uzak bağlantı ile kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, 3.3V besleme voltajı ile kablo uzunluğu 1 metreden büyük olmamalıdır. Aksi takdirde, voltaj düşüşü hatalı ölçümlere yol açacaktır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri