SENSÖRLER ile ilgili bir soru

opps35

Üye
Arkadaşlar merhabalar.

benim alanım dışında kalıyor fakat şuan için acil olarak öğrenmem gereken bir bilgi var.
Elektrik- elektronik konusunda uzman arkadaş varsa bir sorum olacak.

Şimdi bir kolinin altının bantlı olup olmadığını algılayabilecek tipte sensör mevcut mu piyasada( koli şeffaf bant ile bantlandığından, koli yüzeyine göre daha parlak bir yüzey oluşuyor) mevcutsa link verebilirmisiniz, ayrıca bu işle ilgilenen varsa bana kurulması gereken sistem için fiyatta verebilir.( kurulması gereken sistem sensör-alarm sistemi, kolinin bantlı olmadığını algılayıp sinyal verecek)

Saygılar iyi forumlar.

araştırmalarım sonucu cisimden yansımalı sensör kullanabileceğim kanaatine vardım, doğrudumudur arkadaşlar?
peki bunun devre şeması falan nasıl olacak, kime yaptırabilirim

renk yada kontrast sensörlerini incelemenizi tavsiye ederim.

araştırmalarım sonucu cisimden yansımalı sensör kullanabileceğim kanaatine vardım, doğrudumudur arkadaşlar?
peki bunun devre şeması falan nasıl olacak, kime yaptırabilirim
hemen bakıyorum.

ben bu dediğim sistemi nereden temin edebilirim teknik servis gelip kuracak şekilde.

merhabalar; ben sensör şirketinde staj yapmaktayım.... burdaki sensörler hakkında genel bilgi sahibiyim. . . fiyatlar nedir bilmiyorum ama fiber obtik sensörler bu konuda işinizi göreceğini düşünüyorum. . . 1/60 mm yi ölçebilecek hassaslıkta.. ışık gönderip yansıyan ışığı alıp değerlendirerek ölçüm yapmakta... bu hassaslıkla bant kalınlığını bile anlayabilecektir. . ki yüzeyin bant ile değişmesi demek, ışığın yansıyacağı yüzey değişecek demektir ve rahatlıkla bant olup olmadığını anlayabilirsiniz bu tip sensörlerle.. . iyi günler...

slm renk ayırıcı fotoseller var kullnabilirsin saygılar

arkadaşlar çok teşekkür ederim herkese verdiğiniz bilgiler sanırım işime yarayacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri