Senkron motor sürme

makif388

Üye
Merhabalar ,
Mitsubishi d700 ün analog 0-10 v çıkışından omron varispeed v7 yi senkron sürmeye çalışıyorum Mitsubishi master omron slave ama Mitsubishi 10 Hertz de iken omron 9.7 falan oluyor bu aradaki kayıp nedendir birebir nasıl yapılır bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar ,
Mitsubishi d700 ün analog 0-10 v çıkışından omron varispeed v7 yi senkron sürmeye çalışıyorum Mitsubishi master omron slave ama Mitsubishi 10 Hertz de iken omron 9.7 falan oluyor bu aradaki kayıp nedendir birebir nasıl yapılır bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

bu tür senkron uygulamalarda genellikle aynı marka/model motor ve aynı marka/model sürücü kullanılır. ayrıca enkoderlerden alınan geri bildirim ile devirler olabildiğince eşitlenmeye çalışılır.

mesajınızdan anladığım kadarıyla devrenizde yukarıda bahsettiğim şartlar sağlanmamış. frekans farkı omron sürücünün ''maksimum frekans'' ile ''baz frekans'' parametrelerinin mitsubishi sürücünün parametreleriyle aynı olmamasından kaynaklanabilir.

Son düzenleme:
Skave olan, sürücünün, max frkenas degerini 1, 2 herz arttırın.
Bir başka yolda, slaveyı 5 herz kadar arttırıp, araya pot koyup oradan senkronu elle saglamak, Değişken ayar söz konusu ise, arada mekanık olarak çalışan "dancer" sistemi koyup , potu bu dancerın nılıne baglamak.

Değerli cevaplarınızı için çok teşekkür ederim sistemin mekaniği bittiğinde sonucu yazıcam ancak zannımca en mantıklısı şafta enkoder tarzı bir sistem kurmak çünkü master sürücünün motorunda 7.25 redüktör var redüktör den sonra yükler var hertürlü birebir ayarlasak bile belirli sapmalar olacaktır diye tahmin ediyorum. Bir ikinci hususta slave motor ile ana motor çalışması arasında 1.583 lük bir oran var yani ana motor 10 Hertz de çalışırken slave motorun 6.32 gibi bir değer alması gerekiyor bu işlemi omron parametrelerin den ayarlayabiliyorum sorun yok gayette stabil çalışıyor ama yinede kabaca anlattığım bu sistemin enkoder harici başka bir yöntemle yapıl@bilirliği varmıdır ustalarımın değerli fikirlerini almak isterim.

Bunu, tekstıl kumaş sarma makınalarında, dancer kartı dediğimiz, kart ıle aradakı farkı alabılıyorduk. Ama mekanık ve cevresel hızları iyi ayarlamanız şart, y<ani, bu önce mekanık tasarımcının konusu. Elektık olarak aradakı küçük nuansları alırsınız.
Yoksai çok tırmalatırlar.Çözümü sizden beklerler..

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri