Seneryosu olan bir probleme lader yazma yardım.

çift el butonuna basıldığında , üst silindir fikstürdeki parçayı sıkıştıracak ardından manşonlar parçaya basacak ( bir nevi sıkıştırma şekli ) , ardından fikstür havuza inecek , ardından tasın içine hava basılcak , tasların içindeki basınç okunacak test başlıcak , test süresince(şuanlık değer belli değil herhangi bir değer göre yazılabilir şimdilik) iç basınca bir tolerans verilecek tolerans dışı bir değer varsa red lambası yanıp buzer ötecek .hava tahliyesini su içinde yapacak ve yukarı kalkacak red sayacı 1 sayacak. aynı seneryo ile okey parça sayılcak ve ok sayıcı 1 artaçak ve sıkıştırma pistonlarını açıp parçayı alabilceğiz. eğer parça red ise sıkıştırma açmayacak.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
burada ne anlatmak istedin arkadaşım, bu bir soru mu yoksa varsayım mı?

daha açık yazam ozaman.
1. adım çift el butonuna basıldığında üst silindir parçayı sıkıştıracak.
2. adım parça sıkıştırıldıktan sonra manşonlar parçaya bascak.
3. adım ardından fikstür(parça) havuza incek
4. adım havuza indiğinde fikstür tasın içine hava basılcak (tas parçanın bağlandığı aparat)
5. adım basınç değerleri okunacak ve test baslıcak
6. adım test sürecince iç basınca bir tolerans değeri verilcek ve tolerans dışı bir değer varsa red sinyalı yanıp buzer ötecek ve red sayıcı 1 artacak.
4.uncu adıma kadar yaptım ama analog değeri nasıl işlicemi bilmediğimden tolerans değeri ile karşılaştırma yapıp işlem yapamıyorum.bu konuda yardıma ihtiyacım var

daha açık yazam ozaman.
1. adım çift el butonuna basıldığında üst silindir parçayı sıkıştıracak.
2. adım parça sıkıştırıldıktan sonra manşonlar parçaya bascak.
3. adım ardından fikstür(parça) havuza incek
4. adım havuza indiğinde fikstür tasın içine hava basılcak (tas parçanın bağlandığı aparat)
5. adım basınç değerleri okunacak ve test baslıcak
6. adım test sürecince iç basınca bir tolerans değeri verilcek ve tolerans dışı bir değer varsa red sinyalı yanıp buzer ötecek ve red sayıcı 1 artacak.
4.uncu adıma kadar yaptım ama analog değeri nasıl işlicemi bilmediğimden tolerans değeri ile karşılaştırma yapıp işlem yapamıyorum.bu konuda yardıma ihtiyacım var
Sevgili üyeler bu soruna karşılık bu laderi yazdım sadece red parça için sizce bir hata varmı yardım ederseniz sevinirim? Basınç değerini norm ve scalex ile dönüştürüp sisteme aktarcam. Tolerans değerini ın range ve out range aralıklarına verip gelen değeri o Aralık’ta mı diye kıyaslıcam. Hata varsa yardımcı olursanız çok sevinirim...

Ekli dosyalar

• B089DBB0-0A38-4CE8-BDC0-47F8FDD6A4EF.jpeg
    B089DBB0-0A38-4CE8-BDC0-47F8FDD6A4EF.jpeg
    329.6 KB · Görüntüleme: 25

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular