Sellektör yapınca açık olan sislerin sönmesi

Merhaba arkadaşlar. Aracıma tesisat çekmek istiyorum. Farlar ve sisler acık olduğunda sellektor yapdığım zaman sellektör yandiğında sislerin sönmesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar.
Aracınızın marka model vs bilmediğim için bu yorumu yapıyorum.
Sis farlarını öncelikle yüksek akıma dayanıklı (30 amper) bir rölenin 87 NC ucundan besleyerek,
Bu rölenin 86 tetik ucunuda selektör kolundan gelen tetik ile irtibatlandırmak lazım.
Bu şekilde iken selektör yapıldığı zaman malum röle kontak değiştirecek ve yanmakta olan sis farları sönecek.
Sellektör kolundan eksi tetik geliyorsa şayet bu sefer eksi tetik bir röle ile bu işlem yapılabilir.

sis farı sis olmadan kullanmak yasak.

Merhabalar.
Aracınızın marka model vs bilmediğim için bu yorumu yapıyorum.
Sis farlarını öncelikle yüksek akıma dayanıklı (30 amper) bir rölenin 87 NC ucundan besleyerek,
Bu rölenin 86 tetik ucunuda selektör kolundan gelen tetik ile

Son düzenleme:
sisfarı karşıdan gelen araçların sürücülerinin gözünü alıp kazaya neden olabiliyor o nedenle sis dışında kullanılması yasak uluslar arası kural Türkiye için değil ve kıroluk göstergesi oluyor.

Sırf ön sis değil arka sisleri açık önümde gördüklerimi "arka sis lambanızın yandığının farkına mısınız" diye kibarca uyarayım diyorum da, tek şerit yolda mümkün olmuyor. Bazen de ön konsoldaki işaret ve uyarıların ne anlama geldiklerini birçok kişinin bilmediğini, hatta merak bile etmediklerini düşünüyorum. Diğer sürücüleri rahatsız edici bir KIROLUK!

aynen ön ve arka sisler gereksiz kullanımı rahatsız eder kaza nedeni bile olur ki çoğu ülkede cezası var.

Sis farlarını olumsuz hava koşulu dışında yakmak nasıl bir zevktir? Bunu oldum olası anlamış değilim. İşim gereği çok seyahat ediyorum ve karşımdan bu şekilde gelenleri çok seviyorum. 🤬🤬🤬🤬

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri