Selenoid vanayı çalıştıramıyorum

faksu42

Üye
Merhaba, oldukça yeni sayılırım bu işlerde projem için selenoid vana'yı kontrol etmem gerekiyor, üzerinde 12v etiket bulunan bi selenoid vana var elimde. Öncelikle pil ile çalıştırmayı denedim olmadı daha sonra 12v adaptör aldım uçlarını selenoid vananın 2 ucuna bağladım fişi taktığımda sadece "tık" diye bi ses geliyor vanadan ve çektiğimde tekrar aynı ses geliyor ama su çıkışı olmuyor. Nerede hata yapıyor olabilirim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba, oldukça yeni sayılırım bu işlerde projem için selenoid vana'yı kontrol etmem gerekiyor, üzerinde 12v etiket bulunan bi selenoid vana var elimde. Öncelikle pil ile çalıştırmayı denedim olmadı daha sonra 12v adaptör aldım uçlarını selenoid vananın 2 ucuna bağladım fişi taktığımda sadece "tık" diye bi ses geliyor vanadan ve çektiğimde tekrar aynı ses geliyor ama su çıkışı olmuyor. Nerede hata yapıyor olabilirim?
Tık diye bir ses geliyorsa vananın bobini çalışıyor demektir.Selenoid vananın bağlı olduğu su borusunun vanası açık mı?kontrol ettin mi?

Tık diye bir ses geliyorsa vananın bobini çalışıyor demektir.Selenoid vananın bağlı olduğu su borusunun vanası açık mı?kontrol ettin mi?

Tık diye bir ses 1 sefer geliyor ama o da fişi taktığım an sonrasında bir ses yok normal mi bu? Bu arada suyu şişe ile sağlıyorum şimdilik basınçlı olacak şekilde ama 1 damla bile su çıkmadı. Acaba adaptörümün gücü mü yetersiz diye düşünüyorum

zate
Tık diye bir ses 1 sefer geliyor ama o da fişi taktığım an sonrasında bir ses yok normal mi bu? Bu arada suyu şişe ile sağlıyorum şimdilik basınçlı olacak şekilde ama 1 damla bile su çıkmadı. Acaba adaptörümün gücü mü yetersiz diye düşünüyorum
zaten öyle olur.bobin enerjilenince valf çeker enerji kesilince valf bırakır veya tam tersi olur ama sen sadece bir tık diye ses duyarsın

Eğer standart NC bir valf ise büyük ihtimalle söylediğin gibi güç kaynağı yetersiz olmalı, ikinci bir ihtimal ise tek yönlü geçirme özelliği olan bir valf olabilir, eğer öyle ise yönü belirten bir ok işareti vardır. O yönde kullanman gerekir.

Yön belirten bir ok yok malesef, hava basıncını nasıl ayarlayabilirim ben örneğin şişeyi yüksekte tutarak eğim sağlayarak vs denemeye çalışıyorum ama. Bu arada vananın modeli olarak şu yazıyor üstünde : "DCF-HS1 / DC12V"

Basınçlı bir giriş gerekir.

Şişe basıncınız solenoid vananın fark basıncını yenemiyor solenoid vananın girişine daha yüksek basınç uygulamalısınız.

Tık seside normal. Bobinin içindeki çekirdek nüveyi çekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri