Selenoid valf geri besleme

Merhabalar , selenoid valf için besleme plc röle çıkışlı da olsa transistör çıkışlı da olsa valfin beslemesi kesildiğinde bobin üzerinde oluşan ters gerilim bazen plc bağlantısını kesiyor. Ben eskiden valfin besleme uçlarına ters diyot bağlıyordum 1n4007 gibi , genel olarak valf beslemesi soket üzerinde 1 artı 2 eksi 3 toprak şeklinde oluyor fakat birkac kez üzerindeki ledin ters bağlandığını görüp değiştirmişliğim vardir.
şimdi size sormak istediğim geri besleme için ters diyot kullanıyormusunuz ? Led bağlantısı tersmi yapılmıştır yoksa bunu özwllikle sadece deşarj icin mi böyle yapmışlardır . Benim mantığıma göre led yanıyor ise valfin soketi enerjilidir , cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İki şekilde de led yanar, valf çalışır. Sadece Bir defa farklı markanın soketinin içimde ufak kart vardı, o - + seçiyordu.

Merhabalar , selenoid valf için besleme plc röle çıkışlı da olsa transistör çıkışlı da olsa valfin beslemesi kesildiğinde bobin üzerinde oluşan ters gerilim bazen plc bağlantısını kesiyor. Ben eskiden valfin besleme uçlarına ters diyot bağlıyordum 1n4007 gibi , genel olarak valf beslemesi soket üzerinde 1 artı 2 eksi 3 toprak şeklinde oluyor fakat birkac kez üzerindeki ledin ters bağlandığını görüp değiştirmişliğim vardir.
şimdi size sormak istediğim geri besleme için ters diyot kullanıyormusunuz ? Led bağlantısı tersmi yapılmıştır yoksa bunu özwllikle sadece deşarj icin mi böyle yapmışlardır . Benim mantığıma göre led yanıyor ise valfin soketi enerjilidir , cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Optolu kart al valflerini mosfetle sür, ben öyle yapıyorum kontak sıçraması, deforme sıfır, uzun ömürlü, Bakım derdi yok.

Sorduğun soruda rölenin bobin uçlarına ters diyot bağlanır, bana sorarsan hiç faydası yok, yerinde olsam röle kontsklarına snubber devresi yaparım.
Röle kontakları daha uzun yaşar.

valf dc mi çalışıyor

valf dc mi çalışıyor
evet valf dc 24 çalışıyor , bugün farklı olarak bir kontaktörde de aynı problemi yaşadım o da 24v dc bobinli , olc online iken haberlesme kesiliyor sık enerjilenince acaba usb-seri dönüştürücüm mü iyi değil diye dusundum hic boyle problemler yaşamıyordum , usb-seri dönüsturucum basit pl2030 gibi ucuz birşey
İki şekilde de led yanar, valf çalışır. Sadece Bir defa farklı markanın soketinin içimde ufak kart vardı, o - + seçiyordu.
iki şekilde de led yanmıyor malesef , birinde çekme anında yanıyor , diğerinde deşarj aninda çok kısa süre
Optolu kart al valflerini mosfetle sür, ben öyle yapıyorum kontak sıçraması, deforme sıfır, uzun ömürlü, bakım derdi yok.

Sorduğun soruda rölenin bobin uçlarına ters diyot bağlanır, bana sorarsan hiç faydası yok, yerinde olsam röle kontsklarına snubber devresi yaparım.
Röle kontakları daha uzun yaşar.
Evet diyotun faydasının fazla olacağina bende inanmıyorum sadece küçük röleler için belki , çünkü ters akımı harcayacak direnç gibi yük yok. Bugün ikinci tesadüfüm de 24vdc kontaktör ile yaşadım ya kontaktörü 220v yapıcam yada deşarj ile o yükü boşaltmayı deneyeceğim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri