Selenoid Motor

pik akım saniyeni 10 da birinde 10 katı bile akım çekebilir.

Bu noktada bobin öncesi yuksek kapasiteli kondansatör kullanmak faydalı olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
@agca17 kardeş, LBA na biraz luzumsun mühendislik bilgisi vereyim. içten yanmalı motorların sadece % 30 güç alırız % 70 kayıptır , elektrikli motorların en verimlisi % 85 tir kayıpları kafanda canlandır. bir de ilk kalkış (demeraj) ta bunlar gücünün 5-10 karı güç isterler. aklının bir kenarına yaz bakarsın ileride lazım olur.

@agca17 kardeş, LBA na biraz luzumsun mühendislik bilgisi vereyim. içten yanmalı motorların sadece % 30 güç alırız % 70 kayıptır , elektrikli motorların en verimlisi % 85 tir kayıpları kafanda canlandır. bir de ilk kalkış (demeraj) ta bunlar gücünün 5-10 karı güç isterler. aklının bir kenarına yaz bakarsın ileride lazım olur.
Sağolun.

Karşıda ne duracak neye vuracak, kalınlığı şekli vb. pekçok etken var. Bisiklet zilinin çanını öneririm.

Karşıda ne duracak neye vuracak, kalınlığı şekli vb. pekçok etken var. Bisiklet zilinin çanını öneririm.
Plastik tabak gibi bir şey çalışma ve kapalı olma saniyesini kullanıcı ayarlayacak aşırı sürekli bir ses değil saniyede 2 sefer falan ses çıkarıcak devamlı olmayacak ses yani.
Bir çeşit müzik aletimi yapmak istiyorsunuz.
Hayır.

Bu linklerdekini almayı düşünüyordum peki kaç amperlik güç kaynağı lazım bana?
Kardeşim 12v 1A lik güç kaynağına paralel olarak 3500uF lık bir kondansatör bağlarsan anlık olarak akım çektiğinde arduinonun kapanmasını engellersin her ikisi de mutlu mesut yaşarlar. Arduino 2.7volta kadar kapanmayacaktır zaten uno kullanıyorsan devresinde elektrolitik kondansatörler var harici hiçbir eleman kullanmana gerek kalmayabilir.

Kardeşim 12v 1A lik güç kaynağına paralel olarak 3500uF lık bir kondansatör bağlarsan anlık olarak akım çektiğinde arduinonun kapanmasını engellersin her ikisi de mutlu mesut yaşarlar. Arduino 2.7volta kadar kapanmayacaktır zaten uno kullanıyorsan devresinde elektrolitik kondansatörler var harici hiçbir eleman kullanmana gerek kalmayabilir.
Çok sağolasın peki eğer diyelim ki bu motorun gücü bana yetmedi ve daha güçlü bir motor aldım bu kondansatör hesabını nasıl yapabilirim?

Çok sağolasın peki eğer diyelim ki bu motorun gücü bana yetmedi ve daha güçlü bir motor aldım bu kondansatör hesabını nasıl yapabilirim?
İki ayrı güç kaynağı kullan. Kondansatör anlık kurtarır seni. Eski bi atx güç kaynağı 30 lira. Hem 12 volt hem 5 volt çıkışı var. Sana istemediğin kadar güç sağlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri