Sekonder Röleler Teknik Şartnamesi Tedas-myd-96-027b

genç arkadaş

Yönetici
Yönetici
Yönetici
SEKONDER RÖLELER TEKNİK ŞARTNAMESİ tedas-myd-96-027b

Ekli dosyalar

• SEKONDER RÖLELER TEKNİK ŞARTNAMESİ tedas-myd-96-027b.pdf
    135.8 KB · Görüntüleme: 197
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba

bir dağıtım merkezinde
herhangi bir fiderde arıza meydana geldiğinde
fider rölesi açtığında
bir fider rölesinin de açmasını neye bağlarız.
örneğin a, b, c, d fiderleri ne zaman açsa
f fideri de açıyor.
Bunun nedeni ne olabilir.

Saygılarımla

akım trf.sekonder uçlarını kontrol edin

açma sebebi yazmıyor mu uyarı şeklinde? aşırı akım koruma rölesi veya diferansiyel röle açtırıyor olabilir.

Merhaba

bir dağıtım merkezinde
herhangi bir fiderde arıza meydana geldiğinde
fider rölesi açtığında
bir fider rölesinin de açmasını neye bağlarız.
örneğin a, b, c, d fiderleri ne zaman açsa
f fideri de açıyor.
Bunun nedeni ne olabilir.

Saygılarımla

konu artık eskimiş ama ben yeni cevap vermenin faydası olacağını düşünüyorum. Aynı dağıtım merkezinden çıkan fiderlerin birinde oluşan faz-toprak kısa devresi meydana geldiğinde diğer fiderlerde , hatların kapasitesine yani kapasitif reaktansına göre "sempati akımı" denen bir akım dolaşır. Nedeni 154/34,5 indirici trafonun 34,5 tarafının 20ohm üzerinden topraklı olmasıdır. Uzun kablo hatlarına sahip fiderlerde yeralan toprak rölelerinin tep değerleri aşılır ve sağlam fiderlerde de açmalar gözükür. Röle tep ayarı hattın kapasitesi oranında yükseltilmelidir ve bence tek çözüm yoludur.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri