Seg marka led tv

Arkadaşlar seg marka led tv televizyonunda fişi takıyorum önündeki kırmızı led dahi yapmıyor tam bayram üstü besleme kartının resimlerini yükledik yardımcı olursanız sevinirim görsel olarak herhangi bir yanık parçada görünmüyor

Ekli dosyalar

• 20180820_215819.jpg
    20180820_215819.jpg
    376 KB · Görüntüleme: 50
  • 20180820_215750.jpg
    20180820_215750.jpg
    282.1 KB · Görüntüleme: 41
  • 20180820_215744.jpg
    20180820_215744.jpg
    379.2 KB · Görüntüleme: 45
Merhaba. Girişteki elektriğin varlığınının şüpheli olduğu durumlarda ilk kontrol edilecek yer kartın 220 volt AC girişinde avometrenin AC ölçen kısmıyla bu noktaları ölçümlemek şeklidir. BU ölçümde avometrede 220 - 230 volt AC'yi karta girmeden önce net görmelisiniz. İkinci olarak varsa cam sigortası (Resimde yer alıp görünmüyor) ölçülebilir. Standby ledi 2 durumda görünemez; TV besleme katında bir sıkıntıda (Eleman arızası gibi) veya katlardan birinde sıkıntıyla kısa devre durumları varsa TV iç korumaya geçtiğinde görünemez, çünkü o anda TV besleme katı susmuştur, yani diğer elemanları korumak için besleme katı kapanmıştır, bu daha fazla elemanın hasarlanmaması içindir.

220 volt AC'yi girişte ölçerek net görür, atmamış sigorta görmezseniz şunu yapın. Tüm katları içeren geçme fişleri sırayla sökün, yalnız TV besleme katı kalsın. O anda fişi prizde iken standby ledi yanıyor mu? Yanıyorsa sıkıntılı katın tespiti için sırayla tüm bu geçme fişleri yerine takıp hangi geçme fiş (arızalı olan katın tam karşılığı) takılınca ledin hangi anda söndüğüne bakıp o katta sıkıntı (arızalı eleman) olduğunu pratik olarak tespit edersiniz, tüplü TV'lerdeki tüm oluşan arızalarda bu yöntemi kullandım ve bir olumsuzluğunu ise şimdiye dek görmedim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Girişte 220 v net olarak var sigorta tam girişte beyaz soketin önünde kırmızı yuvarlak bir malzeme oda sağlam diyotlar kondansatör ler direnç görünen bu parçlar sağlam resimde görünen 3 adet transistör var üzerinde ikisinin siyah bir tanesinin beyaz soğutucu var bunların ayaklarında dc voltaj da var sanki trafolar beklenmiyor gibi

Şöyle birşey var besleme kartında beyaz etiketin olduğu yani 4 adet kondansatörün yan yana olduğu bölümde hiç enerji yok

O zaman yolu geriye takip edin, ilgili diyodu ölçün/değiştirin.

By lent arka panelin sol alt köşesine bir kablo demeti gidiyor küçük bir sokerle bağlanıyor ben bunu çıkarırken dibinden kopardım tamiri mümkün mü ne işe yarıyor acaba bilginiz varmı

Tuşlara gidiyor olmalı veya o tarafta ne varsa alıcı göz ve stand by ledi gibi, ince lehimle tamiri mümkündür.

Arkadaşlar arıza besleme kartında değil mainbord kartında olduğu nu tespit ettik ama bir başka sorun başıma geldi panele bağlı olan led soketini kırdım yaklaşık 50 cm uzunluğu var nasıl bulurum bilemiyorum internette çok küçük fiyatlar var ne yapacağımı bilemiyorum

Ekli dosyalar

• IMG-20180825-WA0005.jpeg
    IMG-20180825-WA0005.jpeg
    120.5 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20180825-WA0003.jpeg
    IMG-20180825-WA0003.jpeg
    73 KB · Görüntüleme: 24
Arkadaşlar arıza besleme kartında değil mainbord kartında olduğu nu tespit ettik ama bir başka sorun başıma geldi panele bağlı olan led soketini kırdım yaklaşık 50 cm uzunluğu var nasıl bulurum bilemiyorum internette çok küçük fiyatlar var ne yapacağımı bilemiyorum
reklam olurmu bilmiyorum ama https://www.merterelektronik.com/Led-Tv-Panel-Ledleri,LA_3269-2.html#labels=3269-2 bu sayfalara bir göz atın isterseniz...kolay gelsin.

Üzerlerini kazıyarak yolları çıkartın ve lehimleyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri