seg 18 000 btu evovat

akın1194

Üye
Değerli ustalarım benim 18000 btu seg kılimam var geçtiğimiz kıştan beri kullanamıyorum yazın mükemmel soğutuyor ama kışın kısa aralıklar ile ılk hava veriyor
bugün gaz ölçümünü yaptım 4 bar voltaj ölçümüde 226 215 arası değişiyor uzun süre gözlemledimki ekovat 4 5 dakika çalışıp ses değişiyor ve termik açıyor tekrar kalkış için çabalıyor ve direk termik açıyor sonraki denemede yine 5 dakika çalışıyor bunu sebebi ne olabilir bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Mator kiziyormu.Termik acdiginda voltaj kac oluyor.
Termiki yenisiyle deyisdir.

Sargı sorunu gibi görünüyor. Yada benzer bir durumu pistonlu bir cihazda yaşadım. Cihaz normal çalışıyor bir süre sonra sıkışıyordu. Ekovat mekanık olarak sıkıştığı için sargı yükleniyor ve termik açıyordu. Bu tür arızanın teşhisi zordur.. Çünkü cihaz çalışıyor ve sonrasında arıza oluşuyor kolay gelsin..

Sargı sorunu gibi görünüyor. Yada benzer bir durumu pistonlu bir cihazda yaşadım. Cihaz normal çalışıyor bir süre sonra sıkışıyordu. Ekovat mekanık olarak sıkıştığı için sargı yükleniyor ve termik açıyordu. Bu tür arızanın teşhisi zordur.. Çünkü cihaz çalışıyor ve sonrasında arıza oluşuyor kolay gelsin..

ilginize teşekkür ederim soğukta aralıksız 24 saat kesinti yapmadan çalışıyor burada takılıyorum yani düz mantık le bakarsak motor sağ tarafa sorunsuz dönüyorsa sol tarafa neden aralıklı döner.

sorun soğutmada düzgün çalışıyor ısıtmada sıkıntı cıkartıyorsa bakış açısı değişir...

Bu sıkışma esnasında durumu takip edin iç veya dış fanlardan biri duruyor olmasın . ? fan durdugu için yüksek basınçta çalışıyor olabilirmi cihaz.. ??

sorun soğutmada düzgün çalışıyor ısıtmada sıkıntı cıkartıyorsa bakış açısı değişir...

Bu sıkışma esnasında durumu takip edin iç veya dış fanlardan biri duruyor olmasın . ? fan durdugu için yüksek basınçta çalışıyor olabilirmi cihaz.. ??

konrol ettim ama ikiside çalışıyor yanlız dış fan ekovat kalkış yaparken dış fan hızı %50 yavaşlıyor ve sonra normale dönüyor.

konrol ettim ama ikiside çalışıyor yanlız dış fan ekovat kalkış yaparken dış fan hızı P yavaşlıyor ve sonra normale dönüyor.
gerilim düşümü farklı noktalardan oluşabilir kablo kesit seçimi yanlış olabilir!
ısıtmada yaşadığınız sorunsa 4 yollu vana hatası izlenimi veriyor.
soğutmada 4 yollu vana bobini devreye girmez

gerilim düşümü farklı noktalardan oluşabilir kablo kesit seçimi yanlış olabilir!
ısıtmada yaşadığınız sorunsa 4 yollu vana hatası izlenimi veriyor.
soğutmada 4 yollu vana bobini devreye girmez

ama çıkış valfi 35 dereceye kadar ısınıyor 4 yollu vana sorunu hiç ısı vermemesi gerekmezmi?

Son düzenleme:
Dostum voltajını 180 volta kadar düştüğünü yazmışsın bence sorunun burda ... Voltaj düşümü neden oluyor voltaj dusunce asırı akım ceker cihaz. bu düşüm nerede yada neden kaynaklanıyor bulmalısın kablo yada soket bağlantılarındamı gevşeklik var.. başka bir durummu onu tesbit etmelisin bence ..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri