Sebil sogutmuyor ısıtmıyor

fatih11e

Üye
sebili ofiste kullanıyoruz sigortasına kadar baktım sağlam arka telleride ısınıyor motorda calısma sesıde var ama ne ısıtıyor nede sogutuyor sebep nedır sızce

Isıtmayi rezistans ile yapıyo diye biliyorum. Soğutma kompresör ile. Ikisi aynı anda gitti ise baska bisey olabilir. Suyun girdiği hazne soğuyor mu. Rezistansli mi ısıtma sistemi. Daha önce kaynar su veriyormuydu.

RESIMLERI BUNLAR

Ekli dosyalar

• IMG_20200724_150107.jpg
    IMG_20200724_150107.jpg
    562.8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20200724_150110.jpg
    IMG_20200724_150110.jpg
    563.8 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba ustalarım, benimde farklı bir problemim var.
Arçelik soğuk ılık 1151 GD gizli damacanalı su sebilim var. İlk problemim soğutma ışığı yanıp sönüyor kompresörü devreye girmiyordu. Servis anakartını değiştirdi problem çözülmedi. Daha sonra su tankının içindeki sensörü çıkardı ve değişmesi için sipariş verdiler. Daha sonra sebilden su aldım ve tekrar doldursun diye fişe taktım. Sebil çalışmaya başladı. Soğutma ışığı sabit yanıyor ve soğutma yapmaya da başladı. Hiçbir problem olmadığını gördüm. Servis problemin çözüldüğü söyledim ve parçanın iptalini. Kendim cihazı tekrar topladım. Gayet normal çalışıyordu. Soğutunca bekle konumuna geçtiğini de gördüm. Fakat şimdi sürekli soğutma çalışıyor bekle konumuna geçmiyor ve arka ızgaralarının da aşırı ısındığını fark ettim. Problemi nasıl çözebilirim siz değerli ustalarımdan yardım bekliyorum.

Yazdıklarınızdan problemin su tankının içindeki sensör olduğu anlaşılıyor. Fotosu, etiketi vb. gerekli, yedek parça satanlardan bulabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri