Seçme Fıkra

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Çekiyorum Gülümse

Savcı, morgdaki üç cesedi incelemek üzere gelmişti. Birinci ceset sırıtıyordu. Savcı nedenini sordu.

“Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanmış, sevincine dayanamamış, kalp krizi geçirip ölmüş” dediler.

İkinci ceset de sırıtıyordu. Savcı sordu:

“Bu neden sırıtıyor?”

“Bunun da oğlu doğmuştu. Sevinçten kalbine yenik düştü” diye açıkladılar.

Üçüncü ceset Temel’in kömür halindeki cesediydi. O da sırıtıyordu.

“Bu neden öldü?” diye sordu savcı.

“Efendim, buna da yıldırım çarpmış” dediler.

“Peki neden sırıtıyor?”

“Fotoğrafını çekiyorlar sanmış” :)

Alıntıdır: www.erenet.net

Erzumlu bir genç 4000 tl verip bir tane iphone 6 telefon almış telefonla biraz oynadıktan sonra arka cebine telefonu koyup kahveye arkadaşlarına hava atmaya gitmiş sandalyeye oturduğunda çaaat diye bir ses gelmiş.Erzurumlu genç:Gurban olduğum Allahım ne olur bu kırılan belin olsun demiş.

Birgün seçim çalışması için otobüsle il il gezen siyasetçiler ıssız dağ başında şarampole uçmuş. Bunu gören çobanın birisi öldükleri için hepsini gömmüş. Kazayı duyan gazeteciler koşmuş. Bakmışlar ki ortada ceset yok.
Çobana sormuşlar;
-Otobüstekiler nerede?
Çoban: Hepsi ölmüştü, hepsini gömdüm.
Gazeteciler: Nasıl olur, hepsinin öldüğüne emin misiniz?
Çoban: Tabi ki eminim. Hepsi ölmüştü. Gerçi aralarından bazıları yaşadıklarını söylediler ama inanmadım. Siyasetçi işte bilirsiniz[emoji57]

Nasrettin hocaya " - Bir tepsi baklava geçiyor hocam " demişler, hoca "-Banane..." demiş, "-Ama hocam senin eve gidiyor " demişler, hoca hemen " - O zaman sanane..."

Cemal Askere gidiyormuş. Cemal’ in annesinin sürekli ağladığını gören Temel, kendince kadıncağızı rahatlatmak istemiş:
– Anacağum niye aylaysun. 2 ihtimal vardur. Ya geri planda kalur, yada cepheye gider. Geri planda kalırsa sorun yok. Cepheye giderse iki ihtimal vardur. Ya yaralanur, yada yaralanmaz. Yaralanursa iki ihtimal vardur. Ya iyileşir, yada iyileşmez. İyileşirse ne ala, bir daha cepheye cöndermezler. Ama ölürse yine 2 ihtimal vardur. Ya cennete gider, yada cehenneme. Cennete ciderse iyi, cehenneme ciderse de öyle bir evlat için ağlaya değmez da.

5 Kuruş
Nasrettin Hoca yolda yürürken, biri ensesine öyle bir vurmuş ki, nerdeyse yere düşecekmiş, hiddetle dönüp bakmış; karşısında tanımadığı genç bir adam. Nasretti Hoca sormuş:
- "Ne cüretle vuruyorsun!.."
- "Özür dilerim hocam, sizi birine benzettim, küçük bir hata yaptım, ama siz pireyi deve yaptınız.
- "Yürü o zaman, kadıya gidiyoruz!"
Gitmişler kadıya, ikisini de dinleyen kadı efendi, Nasrettin Hoca'ya vuran gencin akrabasıymış. Kadı efendi, Nasrettin Hoca'yı yumuşatıp, akrabasını kurtarmaya çalışmış:
- "Hoca, hislerini anlıyorum. Bu durumda herkes aynı şeyi hissederdi. Şimdi bu genç adam kendine bir tokat atsa, kabul eder misin?"
Nasrettin Hoca ısrar etmiş:
- "Olmaz, mahkeme yapılsın."
Kadı efendi, bunun üzerine akrabası olan genç adama dönüp kararını vermiş:
- "Ceza olarak Nasrettin Hoca'ya 5 kuruş ödeyeceksin, hemen gidip getir!.."
Nasrettin Hoca, para almaya giden genc adamın dönmesini beklemiş. Bir saat geçmiş, iki saat geçmiş, ama genç adam ortalıkta gözükmüyormuş.
Mahkeme kapısının kapanma saatine kadar bekleyen Nasretti Hoca, kadı efendinin ensesine okkalı bir tokat indirdikten sonra demiş ki:
- "Kusura bakma kadı efendi, daha fazla bekleyememem, gelirse söyle ona; 5 kuruşu sana versin!.."

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri