Seçme Fıkra

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Zıplayan Fil

Adamın birinin fili var. Fil bu, çok yiyor, adam hayvanı da çok seviyor, satamıyor, nasıl yapsam da ben bu fille para kazansam diye düşünüyormuş. Aklına fillerin zıplayamadığı gelmiş, bir çadır kurmuş, kapısına yazmış: Fili zıplatana 100.000 TL, denemesi 100 Tl diye.

Aylar geçiyor, işler iyi, deneyen deneyene, başaran yok. Bir gün ufak tefek takım elbiseli elinde bond çantasıyla bir adam çıkageliyor. 100 Tl’ yi veriyor, filin arkasına geçip, çantasını açıyor, içinden iki tuğla çıkarıyor. Filin yumurtalarına iki taraftan kuvvetle vuruyor ve fil zıplıyor. Adam zaten yeni birikmiş ödül parasını alıp gidiyor. Diğeri kalakalıyor filiyle.

Tekrar düşünmeye başlıyor, fıkra bu ya, fillerin kafalarını hep yukarıdan aşağıya salladığı, soldan sağa sallamadığı aklına düşüyor, kapıya yeni bir tabela asıyor: Filin kafasını soldan sağa sallatana 100.000 TL, denemesi 100 Tl.

Yine aylar geçiyor, işler iyi, bir gün aynı ufak tefek bond çantalı takım elbiseli adam tekrar çıkageliyor. 100 papeli veriyor, diğeri çaresiz. Adam bu defa yine filin karşısına geçiyor, çantasını açıyor, tuğlalarını çıkarıyor, file soruyor;

- Beni hatırladın mı?

Fil başını yukarıdan aşağı sallıyor.

- Tekrar yapmamı ister misin?

- Fil başını soldan sağa sallıyor :)

www.komikfıkralar.org/zıplayan fil.html

• Temel bir gün Fadimeye Bu gece evinde kimse olmayacağını söylemiş..Fadime Gece gitmiş zili çalmış çalmış kimse kapıyı açmamış..
  • Temel birgün yolda gidiyormuş. Ayağı bir şişeya takılmış ve şişeden bir cin çıkmış. Cin ” Dile benden ne dilersen! ” demiş. Temel’ de : -Özür dileyrum daa demuş :)
  • Temel’ e içinde Bukalemun kelimesi geçen bir cümle kurmasını söylemişler. Temel’ in cevabı :
    – “Ula ha bukalemun purada ne işi vardur” olmuş :)

[emoji23][emoji23]
IMG-20181006-WA0000.jpg

İlginç bir tesadüf sonucu bulduğu penguenin elinden tutup "ne yapacağum buni" diye düşünerek dolaşan Temel, İdris'le karşılaştı.
- Ula Temel nedir bu?
- Bende pilmeyrum da ne yapacağum diye düşüneyrum.
- İlahi Temel düşünecek ne var hayvanat bahçesine götürsene.
Bu fikri beğenen Temel, İdris'in yanından ayrılmıştı. Aradan bir kaç saat geçmişti ki yine karşılaştılar ve Temel'in yanında yine penguen vardı. İdris merakla:
-Uyyy hayvanat bahçesine götürmedinmi oni? diye sorunca, Temel:
- Götürdüm daa şimdide sinemaya götüreyrum.

Müdürlük Desenize!
Kızın babası:
- "Ee , damat bey oğlumuzun işi nedir?"
Damatın babası :
- "Facebook'da 56.034 kişi’lik sayfası var!"
Kızın babası:
- "O nasıl bir iştir?"
Evin ufak çocuğu atlar:
- "Baba 56.034 kişiyi yönetiyo, sorunlarıyla ilgileniyo, paylaşımlar yapıyor…"
Kızın babası:
- "Siz Şuna Müdür desenize! Verdim Gitti"

Yeni mesajlar