Seçicilik (mccb,mcbve sigorta)

e1l2k3t4

Üye
Merhabalar, Bir tali motor kontrol panosuna, trafo ana panodan beslenen başka bir panodan hat gelecek. pano 2 ye mccb (faz korumalı, fazlardan biri giderse diye) koyarsam 1. panoya sigortalı yük ayırıcı mı koymam daha iyi olur yoksa mccb mi tesis etmem gerekir. mali ve teknik(Pratik ve Teorik) boyut açısından nasıl düşünmeliyim.

ADP-------Pano1-----Pano2
(mcc)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@kral kobra abi senin uzmanlık alanındır bu sigortalı ayırıcılar . Herhalde bir kaç kelamın olur bu mevzuya .

Eğlence mekanlarının kapsında iri yapılı, dövüş sanatlarını iyi bilen sağlam bir bodyguard vardır. Gerisindeki telsiz kulaklıklı takım elbiseli figurandır.
Teşbih sanatı kullandım umarım anlaşılmıştır :)

Eğlence mekanlarının kapsında iri yapılı, dövüş sanatlarını iyi bilen sağlam bir bodyguard vardır. Gerisindeki telsiz kulaklıklı takım elbiseli figurandır.
Teşbih sanatı kullandım umarım anlaşılmıştır :)
Ben bu yük ayırıcılarının yük altında açılıp kapanma mevzunu hep merak etmişimdir . Bu konuda teşbih kullanmadan bir açıklama yapsan da nasiplensek iyi olur abi :)

Ben bu yük ayırıcılarının yük altında açılıp kapanma mevzunu hep merak etmişimdir . Bu konuda teşbih kullanmadan bir açıklama yapsan da nasiplensek iyi olur abi :)

Bahsettiğin YG yük ayırıcısı o yük altında açılmaz. AG'de öyle bir sorun yok zaten yük ayırıcıların gövde o yüzden plastik(izole).

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri