SCL ile işlemler

Merhabalar SCL üzerine yoğunlaştım. Buna göre bir kaç şey deniyorum sonuç aldıklarım var ama çok uzun yapıyorum bence. FB blok içerisinde;
1. Starta basıldığında 10sn boyunca bir çıkışı aktif eden ardından duran(aynı zamanda start gidince de duran) ve çıkış verince start tagi false olan SCL programını nasıl yapabilirim?

2.Normx ve scale komutlarını da scl içerisinde kullanıyorum bu doğru bir yaklaşım mı sizce?

case of komutunu kullanırken

0..24 dersem sıfır ve 24 dahil olur mu?
Buna ek olarak clock sinali olşturan bir fb blok oluşturmak istiyorum. Frekans değerini belirleyebilicem ve ççıkış o değere göre bir clock oluşturacak. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar SCL üzerine yoğunlaştım. Buna göre bir kaç şey deniyorum sonuç aldıklarım var ama çok uzun yapıyorum bence. FB blok içerisinde;
1. Starta basıldığında 10sn boyunca bir çıkışı aktif eden ardından duran(aynı zamanda start gidince de duran) ve çıkış verince start tagi false olan SCL programını nasıl yapabilirim?

2.Normx ve scale komutlarını da scl içerisinde kullanıyorum bu doğru bir yaklaşım mı sizce?

case of komutunu kullanırken

0..24 dersem sıfır ve 24 dahil olur mu?
Buna ek olarak clock sinali olşturan bir fb blok oluşturmak istiyorum. Frekans değerini belirleyebilicem ve ççıkış o değere göre bir clock oluşturacak. Bunu nasıl yapabilirim?
Merhaba Scl sorularını çözdünüz mü yardımcı olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri