Scl de sürücünün frekansını ayarlamak

Aslnfkrt

Üye
Merhabalar tıa portal scl diyagramında plc den sürücüye ve motoru kontrol etmek istiyorum. Ve hmı da sürücünün frekansını ayarlamam gerek norm_x ve scale_x i kulkanmalımıyım ladder da olduğu gibi yoksa bunun kısa bir yolu var mı. Scl de nasıl yazılır

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
norm_x ve scale_x i kullanabilirsiniz.

eğer onu kullanmak istemiyorum derseniz. kendiniz de bir hesaplama yapabilirsiniz.

şöyle ki ; ekrandan mesela 0 ila 50 arasında frekans bilgisi göndereceksiniz. ama bunu sürücüye 0 ila 27648 arasında göndereceksiniz. ( sürücüyü endüstriyel haberleşme ile sürmediğinizi, normal fiziksel digital ve analog inputlar ile sürdüğünüzü farz ediyorum.)

bu durumda bir matematiksel işlem ile 0-50 arası girilen değeri 0-27648 arasına çevireceksiniz.

norm_x ve scale_x i kullanabilirsiniz.

eğer onu kullanmak istemiyorum derseniz. kendiniz de bir hesaplama yapabilirsiniz.

şöyle ki ; ekrandan mesela 0 ila 50 arasında frekans bilgisi göndereceksiniz. ama bunu sürücüye 0 ila 27648 arasında göndereceksiniz. ( sürücüyü endüstriyel haberleşme ile sürmediğinizi, normal fiziksel digital ve analog inputlar ile sürdüğünüzü farz ediyorum.)

bu durumda bir matematiksel işlem ile 0-50 arası girilen değeri 0-27648 arasına çevireceksiniz.
Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri