Schneider kaçak akım rölesi problemi

rolenin altındaki iki siyah kablo kaç numaralı klemenslere bağlı?

bi de toroid bobin içinden geçen kablolarda toprak kablosunun olmadığını onaylar mısınız?
31 ve 34 nolu klemenslere bağlı. evet toprak kablosu toroid bobinin dışından geçiyor.
Daha fazla çeşitli yönlerden ve çeşitli açılardan kaliteli fotolar yayınlarsanız , sorulan sorulara cevaplar verirseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler .

https://download.schneider-electric...e_Name=51005191AA-09.pdf&p_Doc_Ref=51005191AA

https://download.schneider-electric...ame=LVPED220034EN.pdf&p_Doc_Ref=LVPED220034EN

ekte daha net fotoğraflar mevcut.
Sadece toprak bağlantısını ayırarak hiç bir sonuç alınmaz. Alıcıların tüm faz ve nötr bağlantılarını ayırarak denemeler yapılmalıdır . Benim görüşüm de KAR cihazlarınızın sağlam olduğudur.
dediğiniz gibi herhalde nötrleri de sökerek tamamını, nötr üzerinden iz sürmek gerekecek herhalde diye düşünüyorum bende.

Ekli dosyalar

• IMG_7908.jpg
    IMG_7908.jpg
    46.1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_7909.jpg
    IMG_7909.jpg
    60.3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_7910.jpg
    IMG_7910.jpg
    28.5 KB · Görüntüleme: 10
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
31 ve 34 nolu klemenslere bağlı. evet toprak kablosu toroid bobinin dışından geçiyor.

ekte daha net fotoğraflar mevcut.

dediğiniz gibi herhalde nötrleri de sökerek tamamını, nötr üzerinden iz sürmek gerekecek herhalde diye düşünüyorum bende.

Ana siğorta ve kaçak akım rölesi beraber atması ( DOĞRUMUDUR ? )
Ana siğorta ( atıyor diyorsunuz ) ara siğortanız yokmu ?

Ana siğortanız ( atıyor ) sadece faz kesmeli ise .
Faz hattında sorun olabilir .

Sadece kaçak atım rölesi atması veya siğorta ve kaçak atım rölesi atması beraber atması .
Arıza nötr veya faz gibi .

Örnek video sisteminde aynı değil ama mantığı .

Son düzenleme:
Ana siğorta ve kaçak akım rölesi beraber atması ( DOĞRUMUDUR ? )
Ana siğorta ( atıyor diyorsunuz ) ara siğortanız yokmu ?

Ana siğortanız ( atıyor ) sadece faz kesmeli ise .
Faz hattında sorun olabilir .

Sadece kaçak atım rölesi atması veya siğorta ve kaçak atım rölesi atması beraber atması .
Arıza nötr veya faz gibi .

Örnek video sisteminde aynı değil ama mantığı .

Kaçak akım rölesinin sigortası atmıyor, kompakt şalter atıyor, bir yanlış anlaşılma olmasın.

Kaçak akım rölesinin sigortası atmıyor, kompakt şalter atıyor, bir yanlış anlaşılma olmasın.

Fotosunuda yayınlasaydınız ( kompakt şalterin ) ve sistemi projelendirseyniz .
Arkadaşların daha iyi yorumları olurdu .

Kaçak akım pensampermetre ile ölçümler yapmanız .

kacak-akim-testi-lvd-testi-2.jpg

Son düzenleme:
rolenin 34 nolu klemensine giren kabloyu çıkartıp izole edin. daha sonra kumanda sigortasını kaldırıp devreyi enerjilendirin. muhtemelen role arızaya geçecek. pano üzerindeki trifaze sigortaların hepsini indirin ve roleyi resetleyin. eğer arıza resetlendiyse yükleri tek tek devreye vermeye çalışın.

Fotosunuda yayınlasaydınız ( kompakt şalterin ) ve sistemi projelendirseyniz .
Arkadaşların daha iyi yorumları olurdu .

Kaçak akım pensampermetre ile ölçümler yapmanız .

Ekli dosyayı görüntüle 97801
asıl işim elektrik değil kısıtlı elektrik bilgim ile ilerliyorum, böyle bir cihaz bizim için lüks olur :) dışarıdan profesyonel destek arayışım var.

ancak şöyle bir tespitte bulundum bunu da paylaşmış olayım;

sayaçtan kompanze panosuna gelen nötr ve toprak kablolarını ölçü aleti ile kontrol ettiğimde kısa devre sesi alıyorum. bu normal midir?

asıl işim elektrik değil kısıtlı elektrik bilgim ile ilerliyorum, böyle bir cihaz bizim için lüks olur :) dışarıdan profesyonel destek arayışım var.

ancak şöyle bir tespitte bulundum bunu da paylaşmış olayım;

sayaçtan kompanze panosuna gelen nötr ve toprak kablolarını ölçü aleti ile kontrol ettiğimde kısa devre sesi alıyorum. bu normal midir?

Bu link tersi durum . Bilğiler

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/toprak-notur-arası-kısa-devrede-kaçak-akım-atmıyor.145839/

Nötr ve toprak kısa devrede kaçak akım rölesi atar .

merhaba, iş yerimizdeki kompanze panosu içerisinde schneider electric'in şu adresteki kaçak akım rölesinden mevcut, ürün bir süredir çalışmıyordu.
Bugün problemi tespit edebilmek için bir araştırma yaptık ve bütün toprak hatlarını söksek bile KAR açılır açılmaz hemen ana şalteri hemen düşürüyor.

KAr'ın bozuk olduğu neticesine vardı elektrikçi arkadaş, mevcut ürünü yenilemeyi düşündüm fakat linkte paylaşmış olduğum ürün pek bulunabilir bir ürün değilmiş. ne özelliği vardır, yerine muadil ne kullanabilirim veya KAR ' ı dışarda nasıl test edebilirim.

öneriler için şimdiden teşekkürler
Ürün arızalı demek için troid baglantıları bakılmalı (yönü dogru şekilde baglını t1 T2 Ler)
Ayrıca sistemde 300ma den fazla kaçak var ise açması normal vigirexsi başka bir yerde cihaz da denerseniz sorunu indirgemiş olursunuz ayrıca troid içerisinden toprk hattı geçmişimi?

Ürün arızalı demek için troid baglantıları bakılmalı (yönü dogru şekilde baglını t1 T2 Ler)
Ayrıca sistemde 300ma den fazla kaçak var ise açması normal vigirexsi başka bir yerde cihaz da denerseniz sorunu indirgemiş olursunuz ayrıca troid içerisinden toprk hattı geçmişimi?
hayır içerisinden toprak geçmiyor. benim başka bir yerde test etme şansım yok ama daha sonraki mesajlarda da belirttiğim gibi başka problemlerde var sanırım sistemde.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri