Schneider ile basit pals üretmek

kirli35

Üye
Arkadaşlar schneider m218 plc kulanıyorum plc'ye yeni başladım. bir pals üretmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
En basit yöntemsisem bitlerini kullan.
M128 de aynımıdır bilmiyorum Help'e bakarsın.
%S5, %S6 bunlar puls olarak çalışmaktadır.Sadece okuyabilirsin.

help menüsünü açmaya çalıştım ama, online help hata verdi diyip calısmayı durdurdu diyor. eger elinizde bi ladder,st,fbd formatında pals üreten şema varsa rica edebilirmiyim yardımınız için teşekkür edeerim.

%S4 10ms,
%S5 100ms,
%S6 1s,
%S7 1dakika.
Bu bitler sistem bitidir. Örneğin %S4 biti 5ms 1 konumunda 5ms 0 konumunda kalır. Devamlı bu şekilde çalışır.
Eğer bu biti bir sayıcının tetıklemesı için kullanırsan sayıcı 10ms bir artar.
Bu şekilde denemeni yapabilirsin.

help menüsünde bir sıkıntı var sanırsam win8 kullanıyorum ondan dolayı olabilirmi diye düşünüyorum çünkü Windows çalışmayı durdurdu diyo hep programı kapatıp açtım yıne aynı hata veriyor. şema olarak örneğiniz varmı varsa buraya ekleyebilirmisiniz.

HSC ile nasıl palsleri sayabilirim? hsc uçları I0-I3 arası.

"Blink" işini görebilecek en kullanışlı fonksiyondur.

Kolay Gelsin.

M218 somachine ile programlanabilir ve %s bitleri yoktur. "Blink" komutu kullanabilirsin.
Somachine program kısmına gelip F12 ye basıp FunctionBlocks tan Blinki seç
Enable ı true yapıp timelow ve timehigh a t# tarzı değer ver.çıkışı da yazarsın artık . kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri