schneider elektrik invertör

slm arkadaslar elimde bir adet schneider elektrik invertör var şimdi cihaz 1.5 kw ve yıldırm düşmesi sonucu arızalanmıs sorum ise cihaz ilk enerji anında InIt yazıyor kısa bir süre sonra inf ye geciyor ne yapmam gerekiyor çözümü nedir lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
inf hatası dahili hata olarak gecmektedir acıklama ıse ortamı manyatık alanlardan uzaklastırın invertor ve potans arasındakı kabloyu ekranlı kablo kullanın ve ekran kablosunu topraklayın

benim başımada buna benzer bir olay geldi servisine göndermekten başka şansınız yok gibi görünüyor (bende kapasitörler ve ıgbt ler hasar görmüştü ve aynı hataları verdi sürücüm ATV 31 SERİSİ )

kolay gelsin biz hertürlü motor hızkontrol inverter tamircisiyiz telemecanique sürücülerde ınf hatası dahili hatadır alttaki kartla üstteki kontrol kartı haberleşmiyor.
------------------------
merhabalar arkadaşlar böyle sitelerde çoğu tekniker teknisyen arkadaşlarımız yanlış bilgi verip yanıltmaktadır doğrusu şu ınf hatası haberleşme hatası olup açıklamsıda alt kartla kontrol kartını haberleşememesinden dolayı kaynaklanır biz her marka inverterlerin tamiri yapmaktayız bana getirirseniz yardımcı olurum tamir ederim gün içindede alırsınız cihazınızı kolay gelsin iyi çalışmalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaslar yardımlarınız için tsk ederim en iisi garantiye göndermek o zmn herkese kolay gelsin

Tuş takımını yani membran kısmını değiştirin arıza sebebi odur .Fakat ilk açışta cff versiyon hatası verir enerjiyi kesip tekrar açın cihaz normale gelir.

arkadaşlar avitar 11 serisi invertörde enerji verildiginde hiç calışmıyor
ekranda yok lütfen yardımcı olurmusunuz

merhaba atv312 5.5 kw

suan bendede var aynı sürücü ve aynı arıza ınıt yazıyor ve ardından ınf hatasına düşüyor öyle kalıyor.sanırım ıgbt blok hatalı gibi başka bir arızaya rastlamadım ölçümlerde

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri