Schneider Şebeke-Jeneratör Otomatizm ünitesi..

Ertek68

Profesyonel Üye
Arkadaşlar Schneider Şebeke-Jeneratör Otomatizm Siteminin bağlantı şeması lazım özellikle aşağıda resmi olan IVE (interlock) ünitesinin soketli kablolarının şaltere bağlanacak uçlarının nerelere bağlanılacağına dair bilgi lazım...
Siteden indirdiğim dökümanda Yok...
Bağlantı yapacağım şalterlere ait resim de ektedir..

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    204.1 KB · Görüntüleme: 54
  • ş.jpg
    ş.jpg
    289.4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ekteki dosya işinizi görecektir R/N bağlantıları ve şalterlerin hangi klamens bloklarınınkullanıldığı detaylı şekilde gösterilmiş.Ancak; gördüğüm kadarıyla şalteriniz MSV serisi ve bu seriler için söz konusu bağlantıyı yapabilecek klamens bloğu yok diye biliyorum.IVE ünitesi NSX,NS ve MTZ serilerinde kullanılabilir.bununla ilgili schnaider sitesinden (LVPED216028) kodlu dosyayı indirerek incelemenizde fayda var.ben yükledim ama dosya çok büyük ve yükleme başarısız oluyor.bu linki izleyin;
https://www.schneider-electric.com/en/product/29356/electrical-interlocking---ive---24..250-v-dc/
Herşeye rağmen bende yanlış biliyor olabilirim sizi yanıltmak istemem.

Ekli dosyalar

• 51201201AA-13.pdf
    8.2 MB · Görüntüleme: 36
Alakanız için çok Teşekkürler Uğur Bey;
Evet MSV serisi ile ilgili bir şema koymamışlar. Ama uyarlanabilir diye düşünüyorum.
Sanırım; Motor(yay) kurma, Açma, Kapama, Açık bilgisi, Kapalı bilgisi ve Arızadan açma bilgilerinin bağlantıyı teşkil etmesi gerekiyor. Eğer IVE'nin hangi kablosunun ne işe yaradığını tespit edersem şalterin klemens yapısına göre uyarlama yapabilirim.
Bu noktada Yüklediğiniz dosya çok işime yarayacak...
Yinede P.tesi schneider ile görüşeceğim..
Tekrar teşekkür ederim...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri