Scada (Supervisory Control And Data Acquisition)

vijeo citect te toggle fonksiyonu gözükmüyorsa el ile yazın, Toggle(değişkeniniz) gibi... v.citect onu okuyacaktır

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar, şimdiye kadar Scada sisteminde kullandığım en iyi yazılım WİNCC / Reliance SCADA/

P-Tech introduces P-EASY radio modem (tüm protokolleri destekliyor!!!!!!!)

... Çok rahat kullanılabilir programlar bunlar. 15 yıllık tecrübemde birçok otomasyon projelerinde yer aldım fakat hayat şimdi çok daha kolay.
Ekipmanlar gittikçe iyi bir yol alıyorlar ve buda hiç uğraştırmadan hayatımızı kolaylaştırıyor....

Selamlar

merhaba ferrel ben vijeo citect i yeni kullanmaya başladım ve şuan bilgisyar üzerinden local çalışıyorum projeme Alarm eklemek istiyorum Analog ve Dijital olmak üzere. Ancak bu Alarmları Graphics Builderde new>>page seçerek burada use template olarak alarm template ini seçiyorum ve ben projemdeki bir bite göre dijital alarm oluşturmak ve seviye ölçüp analog alarm oluşturmak istiyorum.Ancak alarm template ini kaydettiğimde runtime modunda iki ayrı sayfa olarak gözüküyo ve ben alarmları alarm page de göremiyorum Proje sayfam ise normal template seçili ben sadece alt sekmede alarm işaretine tıkladığımda alarmları görmek ve oradan da acknowledge etmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

RS232 : En eski, en basit, en yaygın ve en çok bilinen iletişim protokolüdür.

RS485 : RS232'nin mesafe yönünden oluşturduğu dezavantajı azaltmak için geliştirilmiş protokoldür.

USB : Kısa mesafe ve hızlı veri iletişimi ile günümüzdeki PC bazlı donanım veya aparat üreten firmaların hemen hemen hepsince desteklenen iletişim protokolüdür.

yanlız şunu sölemek gerekir bunlar protokol değil porttur.protokoller modbus(rtu,ascii),canbus,mbus,profibus vs.

bir ekleme daha modbus protokolü sadece rs485 portu ile kullanılır zannedilir. her rs485 portu görüldüğünde burda modbus haberleşme protokolü vardır denilemez. rs232 portu ilede modbus haberleşilir. rs485 portu burda protokolle işlenmiş haberleşme bilgilerini uzak mesafeye gönderme işlemlerini gerçekleştirir.

öncelikle paylaşımlar için teşekkür ederim. ben scadayı bu sene görmeye başlayacağım yukarıda yazılanlardan açıkçası scada adına hiçbir şey anlamadım. biraz daha açık olarak anlatabilecek biri varmı? teşekkürler, iyi çalışmalar...

merhaba elimde wecon marka oparatör paneli var (levi777A) modeli bunu tiwido ile haberleştiremiyorum basit bi start stop yazdım ekranada start ve stop butonu koydum fakat haberleştirirken nelere dikkat etmem gerekiyor ekran levistudio praogramı kullanıyor bir türlü komut verdiremiyorum yardım edebilecek varsa lütfen bana yardım edebilirmi

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri