Scada Yazılımı İçin Yardım

yusserm

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bitirme tezim için Scada ile uygulanabilir bir program yazıyorum. Scada ile yapılan bazı çalışmalar buldum ama açıkcası benzer bi konu yerine var olan bir sistemi scada aktarmak ve bunu için çözüm yöntemleri geliştirmek istiyorum. Yani var olan, daha önce scada çalışması yapılmamış ve sorun yaşanan bir sistemi scada ile yazmak istiyorum.

Bu konuda da sizden bana fikir vermenizi istiyorum. Çünkü öğrenci olduğum için farklı sistemler hakkında bilgim deneyimim malesef çok fazla yok. Bana fikir verebilirseniz ve önerilerde bulunursanız çok sevinirim.

Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kimsenin aklına farklı bir düşünce yada bir yöntem gelmiyor mu yoksa :( ?

Geliyorda uğraşmak lazım

bitirme tezimi bitirdim ama scada üzerine daha cok pıratik yapmak istiyorum. kendimi bu alanda geliştirmek için.eger varsa bi düşünceniz ve paylaşırsanız cok sevinirim.

Scada'nın amacı çözüm oluşturmak değildir çözüm konusunda yardımcı olmaktır.
Scada ile izleme ve kontrol yapabilirsin özü bir PC yazılımı olduğu için istersen stok takibi için de kullanabilirsin bu tamamen senin programlama yeteneğin ile sınırlı.

Scada'dan tüm kontrolün yapılabileceği bir sistem yapmak istiyorsan (plc vs.. olmadan ) o zaman IO modülleri veya kartları ile istediğin kontrolü de yapabilirsin ancak PC güvenliği kadar sağlıklı çalışacaktır. (her zaman gözlenmeli)

farklı sistemlerin hepsini bilmene imkan yok zira başka iş için bir başka yazılım geliştiriliyor.

proje yaptıkça deneyimin artacaktır

Scada'nın amacı çözüm oluşturmak değildir çözüm konusunda yardımcı olmaktır.
Scada ile izleme ve kontrol yapabilirsin özü bir PC yazılımı olduğu için istersen stok takibi için de kullanabilirsin bu tamamen senin programlama yeteneğin ile sınırlı.

Scada'dan tüm kontrolün yapılabileceği bir sistem yapmak istiyorsan (plc vs.. olmadan ) o zaman IO modülleri veya kartları ile istediğin kontrolü de yapabilirsin ancak PC güvenliği kadar sağlıklı çalışacaktır. (her zaman gözlenmeli)

farklı sistemlerin hepsini bilmene imkan yok zira başka iş için bir başka yazılım geliştiriliyor.

proje yaptıkça deneyimin artacaktır

haklısın bütün sistemleri bilmeme imkan yok.ben bu alanda kendimi geliştirmek istedigim için sürekli olarak uygulama programları yazmak ve bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum. düşüncelerin için de tesekkür ederim :)

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri