SCADA Proje dosyası Hangisi ?

..

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Öğrendiğim kısımlar:

kokolin yağı kullanılıyor , fındık kreması ile mix işlemi yapılıyor :)

Bir sürü alarm gözlemledim...

Bu bilgilere wincc olmadan ulaştım zira içerisindeki sql scriptleri açık kullanılan tag ler açık.

Bu adımda bir uyarım olacak biliyorsunuz bilişim suçlarında hacker sizin sisteminize girmesi ile suçlanabiliyor ancak şöyle düşünün sizin paylaştığınız proje dosyası belki de hackerın normalde ulaşamayacağı bilgileri içeriyor olabilir :(

Hali ile ileri bir zamanda bu bilgileri paylaştığınız için sizin de suçla(n)ma ihtimali(niz) olabilir.

Ki çalıştığınız firmanın da bilgilerini herkese (internet) vermiş oluyorsunuz bunlara dikkat edelim.

Yukarıdaki konu açık olarak verildi amaç herkesin bu konulara dikkatini celb etmek amacım :)

Anlamak için wincc ile açmanızı tavsiye ederim orada belki projeyi çevirip size bilgi verebilir ancak şu bilgi var:

SV.07.00.00.00

Merhaba, öncelikle haklısınız verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Faka tam olarak hala anlayamadım siz bu bilgilere hangi dosyadan eriştiniz mesela ? birde bende tia portal ile birlikte kurulan Wincc professional 15.1 var. ben bu Wincc ile açabilir miyim?
SV.07.00.00.00 veya sizin verdiğiniz bu kod neyi temsil eder tam olarak?

Kısacası Benim bu projede değişiklik yapmam için hangi dosyayı hangi wincc programı ile açmam gerekir biraz daha yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

Ben hiç wincc ile çalışmadım :) ancak projenin gerçek geliştirme dosyalarına sahip olmayabilirsiniz mesela size runtime paketleri verilmiş olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri