Scada programı seçimi?

Youtube kanalınızıda takipteyim güzel videolar devamını bekliyoruz mümkünse diğer plc markaları içinde video yapabilirmisiniz? Siemens panasonic schneider gibi...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Siemens hazırlanıyor hocam
Bence çok doğru bir yolda gidiyorsunuz şuanda piyasada Scada konusunda video ve döküman eksiği çok fazla ne kadar basit ve çok döküman bulunursa o kadar çok tercih edilir

birde ileride daha ekstrem durumlar içinde videolar eklenirse güzel olur örnedğin plc olmadan RS-485 haberleşme destekleyen inverter veya diğer modüller veya 2 pc arasında (YOM sacadalar arasında), veya uzaktan internet üzerinden online olarak sistem kontrolü ve değer değişiklikleri gibi veri alışverişleriyle ilgili videolarda eklenebilir önemli olan kullanıcıya bir adım attırmak gerisini kullanıcı soru cevap ile aşabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamamen bilgilendirme ve eğitim amaçlı çekiyorum hocam . izleyince çok amatörce bir anlatım olduğunu fark etmiştirsiniz zaten. Arkadaşıma anlatır gibi anlatıyorum. Bir kaç arkadaşımın isteği doğrultusunda başladım.Videoları yayınladıktan aldığım tepkiler gerçekten gurur verici oldu ciddi bir öğrenci grubundan mail yağmuru geldi. İlk başta devam etme fikrim yoktu. Eksik olan bişeyi rastlantı olarak keşfetmiş olduk bende elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum.

Tamamen bilgilendirme ve eğitim amaçlı çekiyorum hocam . izleyince çok amatörce bir anlatım olduğunu fark etmiştirsiniz zaten. Arkadaşıma anlatır gibi anlatıyorum. Bir kaç arkadaşımın isteği doğrultusunda başladım.Videoları yayınladıktan aldığım tepkiler gerçekten gurur verici oldu ciddi bir öğrenci grubundan mail yağmuru geldi. İlk başta devam etme fikrim yoktu. Eksik olan bişeyi rastlantı olarak keşfetmiş olduk bende elimden geldiğince anlatmaya çalışıyorum.

anlatımlarınız güzel devam edin bu alanda döküman eksiği çok var görsel anlatımın yerini hiçbirşey tutmaz bence devam etmelisiniz

Hocam video önce hazırlık, metaryal hazırlama , vb konular gibi aşamalardan oluşuyor. Ama söyledikleriniz için hazırlık aşamasındayım . Hatta daha ileri seviye örnekler olacak

inşaAllah iyi şeyler çıkacak ortaya bir süre sonra size cihazlar yollayanlarda olur videolar için önünüz açık kolaylıklar ve başarılar diliyorum size

Siemens S7 1200 Tcp modbus Scada Haberleşme
TCP modbus üzerinden data blok değerlerin yazılması okunması

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri