Scada programı seçimi?

shox

Katılımcı Üye
Çalıştığım fabrikanın taşınacağı yeni yer kontrolünü Scada ile yapmayı düşünüyorum daha önce scada kullanmadım ama plc ile çok detaylı makinalar ( 120input 140 output olan 6 servo 4 asenkron motorlu makineler dahil) programladım.. bunun için bana kullanım , Teknik destek , döküman , eğitim videoları gibi konularda zorluk çekmeyeceğim bir scada programı önerirmisiniz?

Ben Schneider vijeo citect düşünüyorum sizler neyi önerirsiniz?

Teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hocam bence alt yapı olarak karar verin. vijeo , movicon ,abb ,teos , wincc , kıyamet gibi
scada programı var.Ama kuruyorsunuz sonra şunu satın al bunu satın yok bu kadar tag bilmem kafa kazan oluyor.

Son zamanlarda kullanmış olduğum yazılım var döküman yok ama yardımcı olurum demosu
bile bir çok işinizi görüyor. çok büyük projeleri bile kolaylıkla yapıyorsunuz.
modbus alt yapısına uygunsa her şey opc ihtiyacınız bile yok
http://www.yomscada.com/Downloads burdan demo isteyin beğenirseniz alır devam edersiniz
ayrıca gayet yardımcı oluyorlar. wincc kurulu bir yerde beni öğle bir karmaşadan kurtardı ki
bu program ne desem boş ... esnek hızlı kur çalıştır.

Movicon Scada için [email protected] adresine ulaşırsanız, demo yazılım ve eğitim videolarını paylaşabililiriz.
Teşekkür ederim. dediğiniz yere mail atalı 15 gün oldu sağolsunlar çok alakalı oldular geri dönüş dahi yapmadılar eğer piyasaya girmek için bile bukadar az alakadar olunuyorsa destek konusunu düşünemiyorum bile

Hocam bence alt yapı olarak karar verin. vijeo , movicon ,abb ,teos , wincc , kıyamet gibi
scada programı var.Ama kuruyorsunuz sonra şunu satın al bunu satın yok bu kadar tag bilmem kafa kazan oluyor.

Son zamanlarda kullanmış olduğum yazılım var döküman yok ama yardımcı olurum demosu
bile bir çok işinizi görüyor. çok büyük projeleri bile kolaylıkla yapıyorsunuz.
modbus alt yapısına uygunsa her şey opc ihtiyacınız bile yok
http://www.yomscada.com/Downloads burdan demo isteyin beğenirseniz alır devam edersiniz
ayrıca gayet yardımcı oluyorlar. wincc kurulu bir yerde beni öğle bir karmaşadan kurtardı ki
bu program ne desem boş ... esnek hızlı kur çalıştır.

Teşekkür ederim inceleyeceğim inşaAllah desteği iyidir

Moderatör tarafında düzenlendi:
demo size geldiğinde yardımcı olucam hocam gerekirse bağlanır iki üç örnek yaparız

Teşekkür ederim. dediğiniz yere mail atalı 15 gün oldu sağolsunlar çok alakalı oldular geri dönüş dahi yapmadılar eğer piyasaya girmek için bile bukadar az alakadar olunuyorsa destek konusunu düşünemiyorum bile

Merhaba adresimize gelen tüm mesajlar yanıtlanır. Keşke 15 gün beklemek yerine, telefonla da durum sormuş olsaydınız. Muhtemelen sizin mesajınız bize ulaşmamıştır.
Özel mesaj ile iletişim bilgilerimizi iletiyorum.
Ulaşmanızı bekleyeceğiz.

Merhaba adresimize gelen tüm mesajlar yanıtlanır. Keşke 15 gün beklemek yerine, telefonla da durum sormuş olsaydınız. Muhtemelen sizin mesajınız bize ulaşmamıştır.
Özel mesaj ile iletişim bilgilerimizi iletiyorum.
Ulaşmanızı bekleyeceğiz.
İlginize teşekkür ederim. bir istekte daha bulundum

Ekli dosyalar

• KATALOG WONDERWARE.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 27
Scada eğitim haberleşme local tag real treand

Scada Delta Plc Haberleşme
===========================================

Moderatör tarafında düzenlendi:
YomScada 10-) Fatek Plc scada haberleşmesi (modbus rtu) -2

Forum istatistikleri

Konular