Scada plc yazılım yardımı...

ideapro

Üye
mrb. arkadaşlar..Scada tabanlı plc ile proje olarak bazı motor devrelerini uzaktan kumanda edeceğiz. Bu nedenle touch screen bir tablet bilgisayarla gerekli kontrolleri yazılım vasıtasıyla yapmak istiyorum.....acaba bu konu hakkında yardım edebilecek var mı ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle hangi markada yazılım yapacağına karar vermelisin..

Merhaba,

Şimdi bir konuya açıklık getirelim, motor devirlerini izleyecek misiniz? Yoksa kontrol mü edeceksiniz?
Eğer izleyecekseniz devirleri ne ile hesaplamak istiyorsunuz ya da doğrudan driver üzerinden mi alacaksınız devir sayısını.
Yok eğer kontrol edecekseniz de, driver mi yoksa reosta tarzı başka devreler mi kullanmayı planlıyorsunuz?

siz önce projenizin içini istekleriniz doğrultusunda bir doldurun ve yola çıkın, sonra elbette yardım ederiz size.

İlginize teşekkür ederim,
Motorlara dur -kalk komutu vereceğim. Her iki yöndede çalışacaklar. Grup olarakta çalışabilecekler.Yani kontrol edeceğim....
Ancak buradan alacağım bilgilerle kendimin yapabileceğini tahmin etmiyorum..
Yapmayı düşündüğümüz sistemle ilgili tamamen üstlenip ücreti mukabili yapabilecek birisini arıyorum.

Sadece bunları yapacaksan neden scada ya gerek duydun..?

Merhaba,

Oluşan karmaşayı şöyle çözmeye çalışalım:
Her halükarda sizin motorlara çift yönde çalıştıracak bir kumanda devresine ihtiyacınız var.
Bu kumanda devresi PLC'nin çıkışları ile kontrol edilecek, ve motor durumları PLC'nin girişleri ile izlenecek.

Durum-1:
SCADA üzerinden motorların hangi yönde çalıştığı, arıza bilgileri izlenecek. Ve ilgili motorlar start/stop şeklinde kontrol edilecek.

Durum-2:
Operatör panel üzerinden motorların hangi yönde çalıştığı, arıza bilgileri izlenecek. Ve ilgili motorlar start/stop şeklinde kontrol edilecek.

Kabaca sistem bu şekilde olur, artık neyi nasıl kullanacağı seçimi Sayın ideapro'ya aittir.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri