SCADA için Dot Matriks Yazıcı Tavsiye Lütfen

bekirtan

Üye
Merhaba,
Scada'da Alarm geldiğinde kayıt için Nokta Vuruşlu yazıcı kullanmam gerekiyor. Biraz araştırdım ama hangisini seçmem gerektiğine karar veremedim. 9pin,24pin ve USB, Paralel,Seri port seçenekleri var.
Tavsiye ettiğiniz marka model var ise yardımınızı rica ediyorum. SCADA IEC61850 ile çalışıyor.Yani ethernet network mevcut. Ethernet kartı olan model tavsiye eder misiniz veya RS232 ile 20m uzakğa koyabilir miyim yazıcıyı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Merhaba,
SCADA'da Alarm geldiğinde kayıt için Nokta Vuruşlu yazıcı kullanmam gerekiyor. Biraz araştırdım ama hangisini seçmem gerektiğine karar veremedim. 9pin,24pin ve USB, Paralel,Seri port seçenekleri var.
Tavsiye ettiğiniz marka model var ise yardımınızı rica ediyorum. SCADA IEC61850 ile çalışıyor.Yani ethernet network mevcut. Ethernet kartı olan model tavsiye eder misiniz veya RS232 ile 20m uzakğa koyabilir miyim yazıcıyı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Rs232 portu olan herhangi bir dot matrix işinizi görecektir.
20 mt kadar cat5 gibi bir kablo ile götürebilirsiniz ancak tavsiye edilmez.
eğer mesafe çok uzak olacaksa moxa'nın seri ethernet modülünü kullanabilirsiniz.

tabi scada'nın da dot matrix'e göre com porttan alarm çıktılarını alabilmesi gerekiyor.

mesafe yakın olsaydı lpt printer takın derdim.

Nokta vuruşlu yazıcılar genelde LPT portundan kontrol edilir.
Tabi farklı modellerinde USB, Ethernet gibi fonksiyonu olanlar olabilir.
Eğer sadece LPT port varsa bile bir print server cihazı kullanıp ethernet ile uzaktan yine print alabilirsiniz.

Panasonic KXP-1150 veya Epson LX-300 serisi yazıcılar kullabilirsiniz. Piyasada kolaylıkla bulunurlar.
Başına sonuna farklı numaralar eklense de temelde bu modeller benzer çalışma yapısına sahiptirler.

Kolay gelsin.

RS232 ve etherne ile 20 metrede sorunsuz basarsin. USB ve parallel porttan baglananlarda bu mesafelerde calisamazsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri