Scada hakkında herşey (donanım-yazılım) tam bir arşiv

EleCtRox_

Onursal Üye
Onursal Üye
Scada öğrenmek isteyenler mutlaka indirmesini tavisya ederim.Genel scada tanımları uygulama alanları software ve hardware yapıları ve örnekleri ağ topolojileri gibi konuları içeren makale , tez vb yayınlardan oluşan mini döküman arşivi tüm scada öğrenmek isteyenlerin işine yaracak dökumanlar herkese iyi çalışmalar..

kntr995588-scada.jpg

içindekiler

1-mersin üniversitesi (scada genel anlatim)
2. temel scada konulari.doc
3. scada_system_configuration_for__28_01_2004.ppt (ak enerji̇ kemalpaşa scada si̇stemi̇ panel görüntüleri̇ ve konfi̇gurasyon)
4. scada.doc (bi̇r hava li̇mani elektri̇k scada si̇stemi̇ anatomi̇si̇ sabi̇ha gökçen (kurtköy) hava li̇mani
5. scada tez tamamlanmış hali.doc
6. scada sistemleri.doc ( örnek uygulamalar ağ yapilari vs.. )
7. scada si̇stemi̇ni̇n i̇ncelenmesi̇.doc (teos scada si̇stemi̇)
8. otomasyon-scada-haberleşme.doc (ci̇tect scada tanitim ve uygulama)
9. fırat üniv scada.doc (pcl-816 data acqui̇si̇ti̇on kart kullanilmiştir. ayrica kullanici önyüz programi olarak dasylab programindan yararlanilmiştir. bu program bi̇zi̇m kullandiğimiz pcl-816 data acqui̇si̇ti̇on karti i̇le bi̇rli̇kte bi̇rçok data acqui̇si̇ti̇on si̇stemleri̇ desteklemektedi̇r.)
10. enerji dagıtım ve i̇zleme otomasyon sistemi.pdf (i̇zmi̇r otomasyon sempozyumu)
11. elektrik dağıtım sistemlerine scada uygulaması1.pdf (enerji̇ sekteründe scada uygulamasi)
12. bilgisayarli_veritoplama_kontrol.doc ( veri̇ toplama ce scada konularinda meb müfredati)

kntr995588-scada.gif

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri