SCADA Eğitimi

Arkadaşlar internette çok mükemmel olmasa da yol gösterici olarak PLC eğitimleri var. Ancak Scada konusunda hatırı sayılır bir eğitim serisi neden yok.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu konuda bende muzdariptim. Eğer ingilizceniz var ise udemy.com da ücretli scada eğitimleri var. Gayet detaylı ve hatırı sayılır.

Çünkü SCADA yazılımlar temelde prensip olarak aynı mantıkla çalışsa bile arayüz ve yan uygulamaları firmaların kendi PLC lerine göre tasarlanır, her birinin ayrı ayrı olması eğitimlerini, öğrenimi ve takibi de zorlaştırıyor. Her marka, kendi SCADA yazılımını sürekli geliştirmek ve güncel sistemlere adapte edebilmek için onlarca (hatta Schneider gibi bazı firmalar yüzlerce) mühendis barındırıyor. Size önerim, tek marka üzerinde yoğunlaşıp o markaya ait cihazları, yazılımları, eğitimleri veya dokümanları takip etmeniz olur. Birinde yoğunlaştıktan sonra diğer markalara çok zaman ayıracağınızı da zannetmiyorum ;)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri