Scada Arızası Hakkında

kacmazzz

Üye
Tüm form üyelerine hayırlı işler kolay gelsin

Sitedeki Scada hakkında bilgili profosyonel usta üyelerden karşılaştıgımız bir arıza hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Sorunumuz şöyle işletmemizde 9 adet üretim kazanımız var bunlar planlamanın yaptıgı recete ile ana servere aktarılıyor burdanda sorumlu arkadaş tarafından hangı kazanda üretilecekse oraya aktarılıyor bu kazanların her birinde fatek plc ler var her biride ana serverdan kontrol edilip gözlene biliyor ve müdehale edilebiliyor ama bu aralar karşılaştıgımız sorun üretim esnasında bazen recete 300 kg su al adımda iken su alımını 20 kiloda kesip diger adıma geçiyor bizde manuele alıp 280 kilo suyu el ile tamamlamak zorunda kalıyoruz sizce arkadaşlar bunun yorumu ne olabilir ne tür bir arıza ile karşı karşıyayız şimdiden herkeze teşekürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bu tür bir arızayı scada ya bağlamak ne kadar doğru bilemyorum.

Sana tavsiyem bu aksaklığın yaşandığı adımda her zaman 280 kg su mu eksik alıyor? Bunu takip edebilirmisin?

Sanırım Fatek PLC kullanmışsanız Fatek lodcell modülleride vardır.Aksi taktirde lodcell kalibre ayarlarınıda kontrol ediniz.

Bu tür bir arızayı scada ya bağlamak ne kadar doğru bilemyorum.

Sana tavsiyem bu aksaklığın yaşandığı adımda her zaman 280 kg su mu eksik alıyor? Bunu takip edebilirmisin?

Sanırım Fatek PLC kullanmışsanız Fatek lodcell modülleride vardır.Aksi taktirde lodcell kalibre ayarlarınıda kontrol ediniz.
hayır bu sorun sadece su alırken yada 300 kg su alırken yaşanmıyor bazen başka bir kimyasal alırken yaşanıyor loodceel aklımıza geldi aslında sizin dediginiz gibide mantıklı fakat modulde sorun yada her hangi bir sorun olsa bunu sürekliliğe bağlamazmı

sayın bsfrot :
az önce sürekli olayla karşılaşan ustalarımızla konuştum sizin dediginiz gibi sürekli aynı adımdamı yaptıgını sordum bu sorun cogunlukla aynı kazanda nadıren de baska bır kazanda olmak üzere hep aynı kimyasal alımında gercekleşiyormuş fakat kg'lar degişebiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
sorun su seviyesini ğösteren siviç veya ne kullanıldı ise onda olabilir. Algılama hatası olabilir.

300kg mı ü 20kg olarak görüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
300kg mı ü 20kg olarak görüyor.
sayın ışıkhızı durumu size şöyle anlatayım 300 kg suyu örnek olarak vermişdim dün yaptıgım araştırmada genelde bir kimyasal madde alımında gercekleşen bir sorun kımyasalın kg'da yapılan urune gore degısıyor belli bir standardı yok fakat recete de istenilen kg miktarına ulaşmadan adımı tamamlıyor seviye shivic leri yok tanklar 6 tonluk loadceller ile ölçüm yapılıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri