Scada örnek proje

Serhat_A

Üye
Arkadaşlar bitirme projem için bir Scada örneğine ihtiyacım var. Ürün iletimi, fabrika kontrolü vs. Ben araştırdım ama bulamadım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Scada'nın haberleşmesi gerekiyor mu yani bir cihazla haberleştirmen şart mı?

Değil ise

Teos, Scada, Teos Meter, Akilli Kart, Dolores, Dsd, Elektronik Devre Üretimi, Telefon Hat Kontrol Cihazi, ISBAK LED li Trafik Isiklari, Küçük Ev Aletleri için Hiz Kontrol Üniteleri, Elektronik Kasalar için Devre Kontrolleri, ENG LPG Tank Seviye Ölçüm

adresinden Kurulum dosyaları linkindeki teos demoyu indirip çalıştırabilir ve içerisindeki kodlama animasyon vs örneklerini görebilirsin.

Bunun dışında OP panel yazılımları da çoğu işlem için yeterli olacaktır kısa süreli haberleşmene izin verenleri de bulunuyor.
(www.delta.com.tw)

Ayrıca ücretsiz scada istiyorsan sourceforge.net adresinden faydalanabilirsin

Free SCADA | Free Science & Engineering software downloads at SourceForge.netAncak hepsi sana sadece bir çalışma ortamı sağlar sen kendi istediğin çalışmaları bir ortam üzerinde düşünüp tasarlaman gerekli.

Scada'nın haberleşmesi gerekiyor mu yani bir cihazla haberleştirmen şart mı?

Değil ise

Teos, Scada, Teos Meter, Akilli Kart, Dolores, Dsd, Elektronik Devre Üretimi, Telefon Hat Kontrol Cihazi, ISBAK LED li Trafik Isiklari, Küçük Ev Aletleri için Hiz Kontrol Üniteleri, Elektronik Kasalar için Devre Kontrolleri, ENG LPG Tank Seviye Ölçüm

adresinden Kurulum dosyaları linkindeki teos demoyu indirip çalıştırabilir ve içerisindeki kodlama animasyon vs örneklerini görebilirsin.

Bunun dışında OP panel yazılımları da çoğu işlem için yeterli olacaktır kısa süreli haberleşmene izin verenleri de bulunuyor.
(www.delta.com.tw)

Ayrıca ücretsiz scada istiyorsan sourceforge.net adresinden faydalanabilirsin

Free SCADA | Free Science & Engineering software downloads at SourceForge.netAncak hepsi sana sadece bir çalışma ortamı sağlar sen kendi istediğin çalışmaları bir ortam üzerinde düşünüp tasarlaman gerekli.

Hayır, herhangi bir PLC veya başka bir cihazla haberleşme olmayacak. Bilgisayarda simülasyon olacak. Yani bir proje bulup, onu yapacağım. Sonra hocama göstereceğim o kadar. Bu arada vijeo citect kullanıyorum. Teşekkürler cevabınız için.

merhaba arkadaşlar teos scada proğramıyla neler yapılabilir. yardımcı olursanız sevinirim

- - - Updated - - -

aranızda teos scada yı iyi proğramlayan var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri