SBR3516 köprü diyot bağlantı yardimi

ac sırası farketmez, ama youtube de ölçü aleti nasıl kullanılır, öğren. bu soruya ben ölç bak diye cevap verirdim normalde. elektrik yokken bileşen ölçmek tehlikeli değildir. çok ta kolaydır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/köprü-diyotun-ve-uçlarını-bulamıyorum.98663/
https://www.elektrikrehberiniz.com/elektronik/kopru-diyot-nedir-11984/
Teşekkür ederim son bı sorum olacak.diotun yarım dalga ya da tam dalga olması benim rüzgar jeneratörü projemi etkilermii.bendeki yarım dalga

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
etkilemez merak etme, ben çok fazla anlamam sadece bilgim kadar konuşuyorum. sitemizde yenilenebilir enerji kaynakları bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsin.

Sizin motorunuzu alternator olarak kullanacaksaniz trifaze dogrultucu yapmaniz lazim. Bu kopru diyot ile trifaze dogrultma yapamazsiniz. Bu kopru diyot icinde 4 diyot var size 6 diyot lazim.

Asagidaki gibi bir sema kurmaniz gerekiyor. Ancak sadece bu koori diyotu kullanacqksaniz motorun 2 fazini kullanabilirsiniz. Yada bu kopru diyottan 2 tane alip cikislari paralel baglayabilirsiniz.

Yer neresi Antalya mi?

RD_zFwxsghh6iafXiYhlaFNRnsnZoHGwsSud5FU3p3XYYiphZK.png

Sizin motorunuzu alternator olarak kullanacaksaniz trifaze dogrultucu yapmaniz lazim. Bu kopru diyot ile trifaze dogrultma yapamazsiniz. Bu kopru diyot icinde 4 diyot var size 6 diyot lazim.

Asagidaki gibi bir sema kurmaniz gerekiyor. Ancak sadece bu koori diyotu kullanacqksaniz motorun 2 fazini kullanabilirsiniz. Yada bu kopru diyottan 2 tane alip cikislari paralel baglayabilirsiniz.

Yer neresi Antalya mi?

RD_zFwxsghh6iafXiYhlaFNRnsnZoHGwsSud5FU3p3XYYiphZK.png
Evet antalyadayim. Videolarda bu diotu bisiklet tekerine bağlarken izledim bı çok kişi böyle yapior die bende aldım.dc çıkış lazım bu diot işimi gormezmi

Forumda ilgili bağlantı mevcut paylaşıldı arama yapınız, diyot işini görür ama tek başına yetmiyor! Serkan arkadaşım açıklama yapmış ve şemayla desteklemiş. İş yapması için 6 diyot gerekli sizde ne var 4 yani eşittir?!
Anlamadığınız yer hala varsa lütfen alıntılayın.

Evet antalyadayim. Videolarda bu diotu bisiklet tekerine bağlarken izledim bı çok kişi böyle yapior die bende aldım.dc çıkış lazım bu diot işimi gormezmi

Antalyanin neresi?

Kullanacaginiz motor trifaze motormu yoksa monofazemi? Kac kablo cikiyor?

Bu 35 amper diyottan 1 tane daha alirsaniz trifaze bir dogrultucu yapabiliriz. Ayrica unutmayin bu diyottan akim gectiginde sogutmanizda gerekecek.

Antalyanin neresi?

Kullanacaginiz motor trifaze motormu yoksa monofazemi? Kac kablo cikiyor?

Bu 35 amper diyottan 1 tane daha alirsaniz trifaze bir dogrultucu yapabiliriz. Ayrica unutmayin bu diyottan akim gectiginde sogutmanizda gerekecek.
Konyaaltı/Pınarbaşı mah. Kullanacağım 60v1500watt elektrikli bisiklet motoru 3 kablo çıkıyor.suan hazırda on grid inverterim var güneş panlleri bağli. 45-90 volt arası girişi var inverterim.motordan DC çıkışı alabilirsem invertara bağlayıp kendim döndürüp vereceği perfonsansi test etmem gerekiyor olursa kuracağım sistemi

Konyaaltı/Pınarbaşı mah. Kullanacağım 60v1500watt elektrikli bisiklet motoru 3 kablo çıkıyor.suan hazırda on grid inverterim var güneş panlleri bağli. 45-90 volt arası girişi var inverterim.motordan DC çıkışı alabilirsem invertara bağlayıp kendim döndürüp vereceği perfonsansi test etmem gerekiyor olursa kuracağım sistemi

Bende Muratpasa/meydan dayim.

Gelelim baglanti sekline. Asagidaki gibi 2 adet kopru diyot baglantii yapqrak 3 fazli bir motor cikislarini dogrultmus dc cikis almis olursunuz.

Kopru diyotta 3 bacak ayni yonde bir tek atri kutup ters durur. Giris ve cikislar çaprazadır detayini resimde belirttim.

20191005_140245.jpg

Çok tesekkur ederim ilgilenip çizip gonderdgnz için. Yalnız bişey daha sormak istiyorum bendeki diyot 5 bacaklı 3 faz için zaten. Sizinkisindeki 4 bacaklı olduğu için mi 2 adet kullandık. Resimde bacaklardan bı tanesi boşta kalıyor.ayni işlemi bendeki yapmazmi yoksa gidip 2 tane diyot alacağım bugün.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri