SB 1231 RTD Modül Problemi

profesorus

Üye
S7-1212C ve üzerine taktığım SB 1231 RTD signal board ile sıcaklık ölçümü yapmak istiyorum fakat bir problem var şöyle ki;
normalde PT100 bağlantısını yapıp gerekli programı yüklediğimde PLC ile online olunca analog girişten (SB 1231 RTD için varsayılan analog giriş IW80 ben de onu kullandım) 0 ile 27648 arası integer değer almam gerekiyor. Daha sonro bunu uygun komutlarla santigrat derece olacak şekilde dönüştürmem gerekiyor. Ancak 0-27648 arası değer değil de örneğin ortam sıcaklığı 25,2 derece iken 252 değerini IW80 den okuyorum. Ölçülmesi istenen sıcaklık ne ise onun 10 katı sayı değerini analog girişten alıyorum. Buz, kaynamış su ve vücut sıcaklığını ölçtüğümde hep benzer şekilde 10 katı değeri IW80 den aldım. Tüm bağlantı ve ayarları klavuzda belirtildiği gibi yaptım. Aklıma gelen tek problem PT100 ün gerçek olmadığı, ama aynı PT100 ile dijital termometreden doğru değerleri okuyabiliyorum. Sizce problem ne olabilir?

olması gereken buymuş problem kalmadı...

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sana gelen değer virgüllü olduğu için senin plc deki adresinde double world floating adres olması lazım ozaman sorunun çözülür.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri