Sayactan sonra hat alma yasalmi

Ciko_37

Üye
Arkadaslar herkese iyi günler
Evimim elektrik sayac kutusunda bulunan sigortadan ek hat almam yasalmi yani evdeki sigorta kutusundan değilde Sayactan sonraki ilk sigortadan
Bilgi sahibi olan arkadaşlar cevaplariniz için şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yok satmak için degil
saatin olduğu yerin 5 metre gerisinde Garajım var oraya çekmek istiyorum
saatin ordan ev sigortasinada 20 25 metre kadar mesafe var yani evin içindeki sigortadan cekersem 30 metre kadar oluyor ben yakın olan sayac sigortasindan çekmek istiyorum

Yok satmak için degil
saatin olduğu yerin 5 metre gerisinde Garajım var oraya çekmek istiyorum
saatin ordan ev sigortasinada 20 25 metre kadar mesafe var yani evin içindeki sigortadan cekersem 30 metre kadar oluyor ben yakın olan sayac sigortasindan çekmek istiyorum
Projede görünmediği için kusurlu işlem olacaktır ancak kimse de "bunu neden yaptın?" demeyecektir.
Faz sayaç çıkışındaki sigortadan geçiyordur ancak nötr ve varsa toprak hattı evdeki sigorta paneline yekpare gidiyordur.
a.) Dolayısı ile garaja kablo çekilirken nötr ve toprak kablolalarının bütünlüğü bozulacağından azami dikkatin gösterilmesi gerekir,
b.) Sayaç sigortasından sonra sayaç panosuna garaj - pano arasındaki hattı korumak için yük durumuna uygun amperde sigorta koymak gerekir,
c.) İdeal olarak garaja da uygun dağıtım yapılabilmesi için sigorta/sigorta panosu tesis edilmelidir.

Projede görünmediği için kusurlu işlem olacaktır ancak kimse de "bunu neden yaptın?" demeyecektir.
Faz sayaç çıkışındaki sigortadan geçiyordur ancak nötr ve varsa toprak hattı evdeki sigorta paneline yekpare gidiyordur.
a.) Dolayısı ile garaja kablo çekilirken nötr ve toprak kablolalarının bütünlüğü bozulacağından azami dikkatin gösterilmesi gerekir,
b.) Sayaç sigortasından sonra sayaç panosuna garaj - pano arasındaki hattı korumak için yük durumuna uygun amperde sigorta koymak gerekir,
c.) İdeal olarak garaja da uygun dağıtım yapılabilmesi için sigorta/sigorta panosu tesis edilmelidir.
Teşekkür ederim
Sayacdaki sigorta zamanında kaçak akim takılmış sadece nötr de karda toprakta zaten aynı panoda diğer katlarla ortak
Dediginiz gibi sigorta panosunda kurulacak

Elektrik kurumu çalışanı hattın nereye gittiğine bakabilir. Hakkı da vardır. Garajda kullanacaksanız sorun teşkil etmez. Bir çok elektrikli şofben olan evlerde Sayacın çıkışındaki eve giden sigortasından hat alınıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri