Sayaclarda maksimum demant nasıl alınır

reis 92kw.500=46MW çıkıyor ki bu değerde uçuk bir değer. akıl sır erdiremedim. bu sayaç çarpanı neden var.ben demand değerini direk olarak sayaç üstünden neden göremiyorum. sayaç çarpanı ne işe yarıyor

Çünkü sayaç 100 amperden sonra akımı ölçemez.Ölçmesi için trafo lazım.
Sayaç çarpanı bu işe yarar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
reis 92kw.500=46MW çıkıyor ki bu değerde uçuk bir değer. akıl sır erdiremedim. bu sayaç çarpanı neden var.ben demand değerini direk olarak sayaç üstünden neden göremiyorum. sayaç çarpanı ne işe yarıyor

Çünkü sayaç 100 amperden sonra akımı ölçemez.Ölçmesi için trafo lazım.
Sayaç çarpanı bu işe yarar.
sayaç üzerindeki parametreleri incelediğim zaman 475 a lere kadar anlık olarak herbir fazdan gördüm. sayaç akım trafosu kullanarak yüksek amperleri de dönüşüm oranından istifade ederek okuyabiliyor. benim gördüğüm demand değerinde neden dönüştürme işlemi yapmıyor bunu anlamadım. yada piyasada bu kullanıcıya mı bırakılıyor genelde. daha yeniyim kusura bakmayın. bilgisi olan biri açıklayabilir mi acaba.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri