Sayaçta Problem

Burç

Üye
Arkdaşlar geçenlerde bir ara sayaç bağlantısı yaptım sayacın çıkışında hiç bir almaç olmamasına rağmen sayaç yazıyordu Bağlantılarıda kontrol ettim ama hiç bir hata yok sizce nerede hata yapmış olabilirim yardım lütfen

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
belki sayaç bozuktur biraz konuyu açarmısın !!!

Ewt murat dediğin gibi sayaç bozuk çıktı çıkışları söktüm ve sayaç ters dönmeye başladı.. :D O zaman dedimki harbiden senin dediğin gibi sayaç bozuk

Bozuk Olduğunu Nasıl Anladın Peki Belki Girişleri Yalnış Baglamışta Olabilirsin

girişleri Yalnış Bağlayınca Zayaç Ters Dönermi heee

Dönmez arkadaşlarçünkü içindeki çengel sayacın dönmesini engelliyor benim sayaçtada bu vardı çengel kırıktı :D

Arkadaşımız bağladığı sayacın mekanikmi elektronikmi yada monofaz yada trifaz olduğunu yazmamış! Soru yanlış bi kere...

Burç ' Alıntı:
Dönmez arkadaşlarçünkü içindeki çengel sayacın dönmesini engelliyor benim sayaçtada bu vardı çengel kırıktı :D

ben bir şey anlamadım

sayac donsun dıye yapılmıs ya ama sen tersıne dondurmussun amanda neguzel bana versene o sayacı ne oluuur.ınsan bazen ne buldugunu bılmezmıs çünkü ne aradıgını bılmezmıs...!

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri