Sayaç Okuma

tekil okuma işlemlerini başardım ama sayaçların rs 485 uçlarını parlel bağlayarak okumaya çalıştığımda sorun çıkarıyorlar
seri numaraları id olarak kullanılıyormuş bildiğim kadarıyla
bunu başaramadım henüz...
eğer yardım isteyen olursa bu noktada yardım etmeye çalışırım
umarım yardım etmeye çalışacağım arkdaş rs 485 ten iyi anlıyordur oda benim sayaç işime yardımcı olabilir :)
(proğram visual studio da c# yazıldı )

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşım bendede aynı sorun var. İşe girdiğimde sayaç okuma projesi yarıda kalmış bir şekilde devraldım. Benden önceki mühendis arkadaş rs485 i eternete çevire bir kart yapmış, başka bir ekipte php'den sayaç okuma yazılımını yapmış. Ben projeyi devam ettiriyorum fakat birden fazla sayaç okumaya çalıştığımda bazen okuyor bazen okuyamıyor. Sorun karttamı yazılımdamı anlayamadım ama yazılımda gibi geliyor çünkü hyper terminal ile istediğimde sayaçlara ulaşabiliyorum. Fikri olan varmı acaba? yada hazır bir yazılım var mı bu iş ile ilgili

tekil okuma işlemlerini başardım ama sayaçların rs 485 uçlarını parlel bağlayarak okumaya çalıştığımda sorun çıkarıyorlar
umarım yardım etmeye çalışacağım arkdaş rs 485 ten iyi anlıyordur oda benim sayaç işime yardımcı olabilir :)
merhaba paralel höhler saatini okuyabildinmi ?

yazılımda hangi haberleşme protokolünü kullandınız. ben dlms-cosem araşıtıyorum bilgisi olan paylaşabilir mi?

tekli okuma işlemini nasıl yaptığından bahsedebilirmisin ?

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri