Sayaç Okuma

kaya07

Üye
Köhler sayaçları okumak istiyorum.
Elimde bir adet MOXA nın Transio A52 si var. Bunu kullanarak okumayı yapabilirmiyim ?
Yapılıyorsa hangi prog.l azım ve bağlantısı nasıldır?
Şimdiden çok tşlr

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Köhler (yazılışına bakmayın çin işi türk işi dir :D ) in modeli?

bu sayacla ılgılı detaylı dokuman elınızde mevcutmu acaba ve buraya koyarsanız

kohlerle haberleşirsin 485/232 ile fakat, köhlerin haberleşme protokolünü okuyabileceğin bir yazılım yazman gerekmektedir. tam olarak hatırlamıyorum ama IEC6... diye devam eden bir haberleşme protokolü vardır. Modbus değildir. Onun için özel bir yazılım yazman gerkebilir veya hazır alman gerekebilir..

Arkadaşım öyle bir sayaç programını yaptım ve bir firmada 70 -80 adet sayacın bilgilerini alıyoruz maliyet hesabı içinde çok ideal. isteklerini mail atarsan cevaplayabilirim *****@reelsistem.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
makel için paylaşım yapılmıştı fakat orda da koehler için soruluyordu sanırım o çalışmaz..

Uzaktan sayaç okuma için çok sayıda alternatif var. En rahat kullanilani ethernet'e gondermek. IP numarasini tikladiginda tüm degerleri ip chip uzerindeki bir web page'de gösterebilirsin. TX RX serial den okutabilirsin Ethernet module

bilgi icin;

Elektronik Üretici, WIZnet

benimde aşağı yukarı aynı projem var hocam
farklı sayaçları okumaya çalışıyorum..
ama optik port üzerinden değil rs ile okucaz
umarım b gelişme kaydedebilirim bişeyler olursa yazarım buya mutlaka..
iyi çalışmalar diliyorum teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri