Sayaç faturalandirma

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Abiler selam..isyerimizdeki bir bolume analizör taktim..tüketilen enerjiyi hesaplayıp o birime faturalandiricaz..yalniz elektrik birim fiyati aktif enerji 0.3 vergi fonlar dahil 0.7 görünüyor.ben hangisini baz almalıyım.?0.3 mu 0.7 mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Anlamadım abi az daha detaylandırır misin?toplam KDV dahil dediğin deger nedir?

ödeyeceğin toplam tutar demek istedim yani mesela 1500 tl fatura geldi diyelim toplam endekste 2727 kw olsun (önceki ay ile bu ay fark endeksi) burada 1500/2727 = 0,55 kuruş olur 1 kw saat enerjinin birim fiyatı

Abone tüketiminide 0,55 kuruşla çarpar fatura edersin

Son düzenleme:
ödeyeceğin toplam tutar demek istedim yani mesela 1500 tl fatura geldi diyelim endekste 2727 kw olsun burada 1500/2727 = 0,55 kuruş olur 1 kw saat enerjinin birim fiyatı

Abone tüketiminide 0,55 kuruşla çarpar fatura edersin
Abi toplam fatura tutarindan yapmadan direk 0.3 ya da 0.7 ile carpsak olmazmi..yani toplam fatura 30-40 bin tl geliyor.faturayı her zaman gorme sansim olmuyor o yüzden diyorum.ortalama 0.5 mi alsam acep

Abi toplam fatura tutarindan yapmadan direk 0.3 ya da 0.7 ile carpsak olmazmi..yani toplam fatura 30-40 bin tl geliyor.faturayı her zaman gorme sansim olmuyor o yüzden diyorum.ortalama 0.5 mi alsam acep

Niye bu değerler çarpıyorsun 0,3-0,7-0,5 nedir bunları neye göre belirliyorsun.Hakkaniyet adına birim fiyatı bulman lazım hatta senin sayaçla süzme sayaç yada analizör bağlayacağın nokta arası mesafeli ise bu defa yine hakkaniyetli olmaz güç kaybı işin içine girer.

Niye bu değerler çarpıyorsun 0,3-0,7-0,5 nedir bunları neye göre belirliyorsun.Hakkaniyet adına birim fiyatı bulman lazım hatta senin sayaçla süzme sayaç yada analizör bağlayacağın nokta arası mesafeli ise bu defa yine hakkaniyetli olmaz güç kaybı işin içine girer.
Sayaç analizör arasi mesafe yok..o zaman hakkaniyet namina oyle yapicaz abi..kimseye hak geçmesin..bir sekilde fatura tutarını ogrenirim.teşekkür ettim abim

Faturada toplam ödenecek TL, yi, tüketilen kwh, saaate böl. Yani giydirilmişi fiatı bul, analizördeki tüketim ile çarp. Yoksa, vergi. kdv, dagitim bedelei vs. ana sayac kullanan tüketiciye yeni senin firmaya gider.

bir elektrik faturasında aktif tüketimin yanında kayıp kaçak bedeli trt payı kdv gibi 10 yakın ek ödeme var aktif tüketim bedelini çarpsan diğer ek ödemeler ne olacak?en mantıklısı faturayı bulup fatura tutarını tüketim miktarına bölmek

bir elektrik faturasında aktif tüketimin yanında kayıp kaçak bedeli trt payı kdv gibi 10 yakın ek ödeme var aktif tüketim bedelini çarpsan diğer ek ödemeler ne olacak?en mantıklısı faturayı bulup fatura tutarını tüketim miktarına bölmek
Abim bende onu diyorum iste..aktif tüketim bedeli kWh 0.30 kuruş.vergiler dahil 0.70 kuruş yazıyor sitede.bende diyorum ki faturayı her zaman gorme imkanim olmuyor direk muhasebeye gidiyor.ariyosun milletin keyfini bekliyosun bi fatura gonderecekler diye.bende acaba vergiler dahil 0.70 kuruştan hesaplasam hakkaniyet olarak sikinti olurmu diye sordum..en adili neyse onu yapicaz artik

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri