Sayaç sigortasının atmadan elektriği kesmesi?

Kıymetli ustalarım ve hocalarım aşağıda anlattığım şekilde bir problem yaşıyorum, yardımcı olmanızı sizlerden istirham ediyorum.

Sayacın üstündeki ana sigorta durduk yere, hiçbir sebebi olmadan elektriği kesiyor. Elektriği keserken de açık pozisyona gelmesi gereken pim kapalı konumda kalıyor. Bu pime aynı doğrultuda kapalı pozisyona doğru parmağımla hafifçe bastırdığımda elektrik tekrar geliyor.

Birkaç gündür günde birkaç sefer bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ben sıkıntının sigortada olduğunu düşünüyorum.

Ek detaylar olarak:
-Evde elektrikli şofben var.
-Biraz fazla akım çeken şofben, kettle, ütü gibi cihazlar akım çekmeye başladığı anda aydınlatma lambalarının parlaklıkları fark edilir şekilde azalıyor. (Bu normal bir olaydır belki de bilmiyorum, yine de belirtmek istedim)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Siğorta özelliğini yitirmiş olabilir , değiştirilmesi !!!

-Biraz fazla akım çeken şofben, kettle, ütü gibi cihazlar akım çekmeye başladığı anda aydınlatma lambalarının parlaklıkları fark edilir şekilde azalıyor.

Yerinde tesbiti ile !!!

Kıymetli ustalarım ve hocalarım aşağıda anlattığım şekilde bir problem yaşıyorum, yardımcı olmanızı sizlerden istirham ediyorum.

Sayacın üstündeki ana sigorta durduk yere, hiçbir sebebi olmadan elektriği kesiyor. Elektriği keserken de açık pozisyona gelmesi gereken pim kapalı konumda kalıyor. Bu pime aynı doğrultuda kapalı pozisyona doğru parmağımla hafifçe bastırdığımda elektrik tekrar geliyor.

Birkaç gündür günde birkaç sefer bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ben sıkıntının sigortada olduğunu düşünüyorum.

Ek detaylar olarak:
-Biraz fazla akım çeken şofben, kettle, ütü gibi cihazlar akım çekmeye başladığı anda aydınlatma lambalarının parlaklıkları fark edilir şekilde azalıyor. (Bu normal bir olaydır belki de bilmiyorum, yine de belirtmek istedim)

Kismende olsa link yazı bir fikir verir

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektrikli-sofben-düzgün-Çalışmıyor-acİl-yardim.109743/

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri