Sargılı kaynak makinasının amperini nasıl düşürebilirim amper çok yüksek geliyor

Uzaylı demedim bende. Neyi deneyecen öyle kesip kesip oyuncakmı bu. amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.. En basitinden bardağı kır parçaları yapıştır bir araya getir eskisi gibi oluyor mu .

Arkadaş açtı kaynak makinasını kesti spirleri tamam negüzel puntayı iyi yapıyor. kalın demir kaynatmak için ne yapacak ?

Kestiği yerimi birleştirecek, kaynatacakmı. o 3 kademe akımımı arttıracak

Boş boş laflar yapmayın adamın makine ne güzel akımlı bir kaynak makinesi. bozupta yeni kaynak makinesi almak zorunda kalabilir

En güzel yöntemi binbaşı hocam açıklamış. bende gayet güzel bi devre ekledim . Daha birsürü yöntem var. seçim kendisinin istediğini yapabilir. isterse parçalasın

Kilogram değil . Kolay gelsin. :) :p

ayrıca tüm sipirleri kes demedimkisizde anlama sorunuda var galiba ben tek tek dedimayrıca o uzay lafı neden kullunmaya ihtiyaç duydunuzki boş konuşup milletin zamanını almayalım.verdfiğin örnekte amerikayı keşif azıcık sandalyeye otur aklın başına gelsin :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ya sen hiç kaynak makinası görmedin yada resimlerde gördün boş boş konuşma.sana oyun oyna demedik.sazan gibi dalma ortaya.saygısız.sen hiç dıştan böyle müdahele ettinmi yada beni anladınmı.sen çok boş konuşuyorsun.sen hiç kaynak makinası sardınmı yada arızasına baktınmı yada kaynak makinası gördünmü.üstelik girişinde 1 2 3 kademeli şalter varmışbunlar ne işe yarar bilirmisin.ayrıca makina tamirini yapmakla iş bitmez az da olsa senin kaynak yapmayı bilmen lazım.klavyenin harflerine dokunmaya benzemez.ayrıca senin birde görme sorunun var gibi.ben orda KG yazmıyorum K.G.yazıyorum.noktaları göremiyorsun sanırım....senin adına ben üzüldüm şimdi

ayrıca tüm sipirleri kes demedimkisizde anlama sorunuda var galiba ben tek tek dedimayrıca o uzay lafı neden kullunmaya ihtiyaç duydunuzki boş konuşup milletin zamanını almayalım.verdfiğin örnekte amerikayı keşif azıcık sandalyeye otur aklın başına gelsin :)
..........
:)

Trafo tel çapındaki bobin telinden 200-350 W. bir şok bobini sarılıp kaynak trafosuna seri bağlanacak.Uygun güçte bir dimmer yapılarak şok bobinine paralel bağlanacak.Dimmerin ayarı amper ayarı olup istenen ayar yapılacak.Bu uygulama yapıldı 1 mm. saç eritilmeden kaynak yapıldı.Kolay gelsin.

..........
:)

ne kadar elektrik bilgin bilememiyorum ama şunu yap faydasını görürsün senin penseye giden bobinden önce 1 sipir kes.yine yüksek ise 1 sipir daha kes mutlaka olmalı.makinanın sekonderi az sargılı olduğu için 1 2 sipirle fayda görürsün.yine olmazsa 1 sipir daha kesersin.bu zor gelecek dersen primere sargı ilave edebilirsin nüveyi sökmene gerek yok.sacların arasından eksiltme veya arttırma yapabilirsin k.g
Merhaba bende bakir sargı kaynak makinesi var elektrik bilgim cok az var. Amperi dusurmek istiyorum anlatmışsiniz ama sipir nedir bilemedim yardimci olur musunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri