Sargıdan Gelmiş Motorun Yeni Etiket Bilgileri

" Karşımda çalışıyor " dediğiniz motor,dalgıç
pompamı :oops:Yorumlarımız boşa gitmiş :oops:

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yillardan beri kullanilan motor bi sekilde yanmis nasil olmus bilmiyorum sahibide goturup sardirmis ayni motoru yerine montaj yapmislar daha az elektrik tuketip daha az su bastigini soyluyor sahibi onceki halini ve degerlerini bilmedigim icin kiyaslayip yorum yapamiyorum.evet bir çok parametre var anlıyorum fan kanat rulman yatak vs. ama peşinde olduğumuz şey bilimsel olarak bi şekilde bunu saran arkadasa bak arkadaşım bu motor 10hp olması gerek ama biz farklı sonuç alıyoruz atıyorum 100 tur sarması gereken bakır teli daha az tur sarmıştır veya kullandığı bakırın kesiti daha ince ve kalın olabilir bilmiyorum motorlardan anlamıyorum ama koskoca dalgıç motoru sökmek zorunda kalmasak keşke
Verin motorunu alsın gitsin sizde böyle antin kuntin şeylerle uğraşmayın bence . Daha az su basıyormuş, allah aşkına bastığı yere saat mi takmış? Illa bir cevap verecekseniz yanıp tekrar sarılan motorlarda verim kaybı oluşur. Bununla yetinmezse ebesinin horekesi.İlyas salmanın şu şener şen tarafından almanyaya gidiyorsun diye kandirilma sahnesini içeren komedi ötesi filmini izleyip rahatlasın. Adı aklıma gelmiyor .

Son düzenleme:
Bu tur sorulara cevap bulmak zordur.

Bildigim kadariyla motor mekanik gucunu olcen dinamometreler var diye biliyorum. Mekanik olarak elde edilen guc ile harcanan elektrik gucu bulunup verim hesaplanabilir.

Bunu laboratuvar ortamlarinda yapilir ama kim ve kaca yapar bilmiyorum.

Ugrasmaya degermi degmez.

Bu tur sorulara cevap bulmak zordur.

Bildigim kadariyla motor mekanik gucunu olcen dinamometreler var diye biliyorum. Mekanik olarak elde edilen guc ile harcanan elektrik gucu bulunup verim hesaplanabilir.

Bunu laboratuvar ortamlarinda yapilir ama kim ve kaca yapar bilmiyorum.

Ugrasmaya degermi degmez.
Motoru saran usta corona virüsü kapmış. Ordan motora bulaşmış [emoji3]

motor yanmis bugun ogrendik.ancak şunu gördüm ki motor sektörü etiket bilgilerinin sorgulanmasını test edilmesi veya matematikteki gibi tersten gelip sağlanmasının yapılması fikrine çok kapalı yada gereksiz görülüyor.biz yüksek gerilim sektöründeyiz sayısız trafoyu(fabrikadan sıfır olarak gelmiş faturalı test raporlu)müşterinin özel isteği üzerine tekrar kamyona yüklenip ankaraya test deney için yolladığımızı bilirim.insan boyunda motor kullanan fabrikalar bunu sorgulamıyormu.bi sürü kocaman motorların çalıştığı bi fabrikada motorların %20 daha fazla verimle çalışması küçük biseymi.

• Beğen
Tepkiler: huh
motor yanmis bugun ogrendik.ancak şunu gördüm ki motor sektörü etiket bilgilerinin sorgulanmasını test edilmesi veya matematikteki gibi tersten gelip sağlanmasının yapılması fikrine çok kapalı yada gereksiz görülüyor.biz yüksek gerilim sektöründeyiz sayısız trafoyu(fabrikadan sıfır olarak gelmiş faturalı test raporlu)müşterinin özel isteği üzerine tekrar kamyona yüklenip ankaraya test deney için yolladığımızı bilirim.insan boyunda motor kullanan fabrikalar bunu sorgulamıyormu.bi sürü kocaman motorların çalıştığı bi fabrikada motorların %20 daha fazla verimle çalışması küçük biseymi.
Motor peki niye yanmış? Susuz çalıştığı için mi yoksa salmastralarindan elektrik kısmına su mu almış? Amcam kesin ihaleyi motoru sarana kesmiştir. Verim mevzuuna gelince Türkiye hep kisa vadeli planlarla günü kurtarma derdinde olan -olmak zorunda olan - teknik personelin, yöneticinin , siyasetçinin hatta sanatçının cenneti olmuştur. Bu yüzden bu mevzuda motoru sarıma göndermek, verimli motor almaktan her zaman daha parlak fikir görünür yönetici tayfasına.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Böyle Bir kaynak buldum fluke enerji analizörü kendine has algoritmalarla akım ve gerilim dalga formunu kullanıyormuş.

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    324.7 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular